Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehetnék tűzoltó?

Hogy lehetnék tűzoltó?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy mi a folyamata annak, hogy valaki tűzoltó legyen? Minden álmom, hogy tűzoltó legyek és másokon segíthessek (még akkor is, ha sajnos sokan lenézik őket és nem értékelik a munkájukat), de fogalmam sincs, hogy mit kéne tennem! A lakóhelyemen régebben önkéntes tűzoltóság volt, ahova könnyebb lett volna bekerülni, ám ezt államosították, vagyis hivatásos tűzoltóság lett. Milyen tanfolyamot kell elvégeznem, vagy milyen iskolát? Úgy hallottam Pesten van ilyen képzés, de nem tudom, hogy 2014 szeptemberében fog e indulni. Kérem segítsetek! Bármilyen segítség jól jöhet! Előre is köszönöm!

2013. dec. 15. 20:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni, hogy érettségi bizonyítvánnyal rendelkezem és Katonai alapismereteket is tanultam!
2013. dec. 15. 20:36
 2/4 bencebacsi1 válasza:

Szervusz!


A tűzoltók kiképzését, oktatását a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ végzi. Javaslom, hogy vedd fel velük a kapcsolatot.


[link]


A tűzoltóság az elmúlt években (legalábbis külsőségeiben) militáns attitűdöt vett fel, ezért a katonai alapismereteid hasznosak lehetnek. Ahhoz, hogy vonulós tűzoltó lehess, mindössze egy pár hónapos tanfolyamot kell elvégezned és persze fizikai és pszichológiai alkalmassági vizsgálaton is át kell esni. Felmérések szerint egyébként az összes szakma képviselői közül a tűzoltók a legnépszerűbbek, ezért nem hinném, hogy sokan lennének, akik lenézik őket. Az pedig, hogy Te kifejezetten elhivatottságból szeretnél tűzoltó lenni, mindenképp elismerésre méltó.

2013. dec. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bencebácsi!


Nem csak külsősékkben militáns, illetve nem csak par éve.

Annyi változott, hogy az önálló hivatásos tűzoltóság megszűnt 2012-től. Azóta katasztrófavédelem van, melynek helyi szervei a hivatásos tűzoltó-parancsnokságok.

Tehát szervezet:Kkatasztrófavédelem, állománya a tűzoltók.

- Katonai bűntetőeljárás hatálya alá tartoznak.

- Hivatalos személyek, mint a rendőr és vámos.

- Rendvédelmi alapismereteket kell elsajátítanuk, mivel vannak beosztások, ahol közúti, vasúti, vízi járműveket ellenőriznek, igazoltatásra jogosultak.

- intézkedésre jogosultak

2014. jan. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bencebacsi1 válasza:
19 éve vagyok tűzoltó - nem vonulós, de hivatásos állományú. Attól, hogy egy szervezet rendvédelmi feladatokat lát el, még nem válik militánssá. Attól lett militáns, hogy masíroznak és hajbókolnak (tisztelegnek), mint a katonák. Bakondi uralma alatt autoriter rendszer alakult ki a katasztrófavédelemnél. Előtte hivatásos katona voltam, a szervezet jelenlegi működése pedig vészesen emlékeztet az egykori posztkommunista honvédségben tapasztaltakra. Manapság, ha katonákkal találkozom, szinte civilnek tűnnek, mert ők nem visszafelé fejlődnek, hanem a tekintélyelvűséget felváltotta a szakmaiság.
2014. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!