Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy szakközépiskola köteles...

Egy szakközépiskola köteles elfogadni az orvosi igazolást?

Figyelt kérdés

Technikumba járok már, 13. osztályba, 19 éves vagyok.

Nálunk azt mondják, hogy az igazgatónak nem kötelessége elfogadni az orvosi igazolást és van amikor azt mondják hogy egy szombati tanítási nap, vagy egy tipikus "lógós" időszakokban semmilyen igazolást nem fogadnak el.

Ilyet lehet csinálni? Nincs erre semmilyen törvény? Az iskola milyen jogon írja felül egy orvos véleményét?

Távol álljon tőlem, nem szoktam lógni, de ha én tényleg beteg lennék, akkor igazolatlan?



2013. dec. 18. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel munkanap és tanítási nap, így kötelesek elfogadni.
2013. dec. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Természetesen a hivatalos orvosi igazolást kötelesek elfogadni, ugyanúgy, ahogyan a tanulóknak kötelessége a házirendet betartani (pl. a hiányzás 1. napján szülőnek be kell telefonálni az iskolába - nagykorú tanuló esetén saját maga is megteheti ezt). A tipikus "lógós" napokkal az a baj, hogy ha pont azon az egy napon hányzik a tanuló, és se előtte, se utána, akkor persze gyanús, hogy nem beteg volt. Ettől függetlenül persze az orvosi igazolás még ugyanolyan, mint bármikor máskor.
2013. dec. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!