Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskolaváltás Miért? Mikor?...

Iskolaváltás Miért? Mikor? Hogyan? (saját tapasztalat meg személyes vélemény is jó) 15L

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 18:43
 1/3 anonim válasza:
100%
Líceumba matek-fizika szakos voltam. Beilleszkedési gondjaim voltak, meg a fizika tanárom egyszerűen bénítóan hatott rám, egy mukkot nem mertem szólni-faluról, zilált családból származtam, dolgoznom is kellett. Nos ez a tanár a fejébe vette, hogy megbuktat. AZ őszi pótvizsgán azt mondta, hogy csak akkor enged át, ha elhagyom a líceumot és szakiskolába íratkozom át, vagy osztályismétlőre buktat. Egy nap gondolkodási idő.Anymmal megbeszéltem, nem akartam más suliba menni, még azért is be akartam bizonyítani, hogy képes vagyok elvégezni a líceumot. A tanárom megbuktatott, a becsületére legyen mondva az ő közbenjárására vettek fel a túltelített osztályba. Itt már sokkal jobban ment minden, a bukott pozícióból 4 dik lettem az érettségin, sőt az osztályközösség is befogadott. Életem egyik legjobb döntése.
2009. nov. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A harmadik évet végeztem a pszichológián, amikor egyre határozottabban kezdtem érezni, hogy nem nekem való szakma-egyszerűen idegesítettek a depresszíós esetek, stb. Így értelmetlen volt a tovább tanulás. fizetésesen voltam, az első részlettel a kezembe beiratkoztam egy párizsi útra. Hazatérve onnan el kezdtem tanulni néprajz-magyar szakra-akkoriba elvételi volt. Természetesen dolgoztam Kolozsváron-takarítást és idegenvezetést vállaltam Erdélybe. Otthon anyum nem lelkesedett a döntésért, de megigérte, hogy még egy évet fizeti az egyetemet, de többet nem köteles, csináljam ahogy tudom. Bejuttam fizetésesre, első évben fizette édesanyám, aztán a tanulmnyi eredmények alapján, újabb vizsga letevésével állami helyre kerültem. Nyaranként továbbra is dolgoztam idegenvezetőként, így kikerestem a költségeim nagy részét, persze azért otthomról is kaptam kaját meg néha kisebb pénzt is. A történet kerekségéért írom: lediplomáztam, tanítok, néprajzosként is kutakodok, azóta csládot is alapítottam.

Ha ilyenbe gondolkodol:jól gondold meg, ha hiszel Istenbe akkor imádkozz, s biztosan helyesen döntesz. Nem könnyű, de megéri.

2009. nov. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
bezárták a sulinkat...8.ban új suli hát nagyon jó:@:@
2011. aug. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!