Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges az emelt matematika...

Lehetséges az emelt matematika érettségi? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ismétlő érettségi vizsgát szeretnék tenni matekból. Az előző érettségim kettes lett (annak is az alsó határa) amire nem vagyok büszke és most már bánom is. Akkor még más volt betervezve így az nem érdekelt, nem készültem rá. A többi fontosabb volt... humán szakra mentem tovább. Azonban most egy pénzügyi szakon is tanulok és nagyon megtetszett. Ezt szeretném felsőoktatásban folytatni, ehhez viszont javítanom kell.

Nem vagyok teljesen tisztába a fogalmakkal sem ezért elnézést. Most nekem ismétlőt vagy szintemelőt kell-e tennem? Illetve fel lehet készülni rá, nagyon nehéz az emelt?

Annyira nem vagyok h*lye a matekhoz csak eddig nem érdekelt.

Szerintetek van esélyem?



2013. dec. 22. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ismétlőnek hívják, ha középszinten mész újra, szintemelőnek, ha emelten. Minden lehetséges, ennyiből nem lehet megmondani az eredményt. Mindenesetre az előzmény alapján nagy bátorság kell az emelthez.
2013. dec. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Akkor szintemelő lesz és bátorság az van bennem, már csak a tudás kell. :D

2013. dec. 22. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem nagy kunszt a matek emelt, az ezelőtti feladatsorokat megcsinálva jól be lehet gyakorolni. A szóbeli tételek általában egyszerűek, tényleg csak a legegyszerűbb bizonyítások elegek hozzá és sok könyv van róla.


Analízisbe csak nagyon minimálisan kell belemenni az emelthez (mivel ugye ez szokott lenni az ijeszgetős tárgy egyetemen, meg emelten).


Másrészt ha egy-két éven belül akarod feltornászni az évek anyagát, akkor az időbe fog telni, mert ha a közép ilyen siralmasan ment, akkor majdnem semmit nem tudsz kb. az anyagból. Sajnos az, hogy "nem vagy hülye" hozzá általában kevés, gyakorolni is kell, amit nem lehet sokkal gyorsabban csinálni.


Ha komolyan gondolod, akkor szerintem minél előbb kezdj bele intenzív felkészülésbe.


Ha mostani érettségire gondolsz, akkor szerintem nem sok esélyed van (feltéve, hogy mondjuk 80%+-t akarsz elérni emelten), jövőire már csak a kitartásodtól függ.


De igazán te látsz rá a tudásodra, nem mi...

2013. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor ezek szerint nem esélytelen a dolog. :)

Nem a mostanira gondoltam, az még nem sikerülne...

2013. dec. 22. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!