Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet olyat csinálni, hogy...

Lehet olyat csinálni, hogy átjelentkezel egy másik egyetemre és ugyanonnan folytathatod a tanulmányaid?

Figyelt kérdés
Szegedi vagyok, így az SZTE-re fogok jelentkezni, de 2-3 éven belül BP-re akarok költözni.
2013. dec. 26. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges
2013. dec. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
elképzelhető de érdeklődni kell hogy mennyiben lehet ezt megvalósítani
2013. dec. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tárgyakat egyesével kell akkreditáltatnod (azt akkreditáló bizottságnak elfogadni...) ha van ahhoz passzoló az új kurzusodon. Fájdalmas, bürokratikus, és koránt sem túl sok eredménnyel kecsegtető eljárás.
2013. dec. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 2 félév elvégzése után jelentkeztem át, pontosabban újra felvételiztem. Valóban elég bürokratikus eljárás egyenként elfogadtatni a tantárgyakat, kezdve azzal, hogy a régi egyetemen be kell szerezned minden tárgyhoz a tematikákat. Kb. 5-6 tárgyamat így sem fogadták el, csinálhattam újra, mert hiába ugyanaz a szak, mégis volt akkora eltérés a két egyetem tantervében, a tantárgyak tematikájában.


A tanulmányok minél későbbi fázisában jelentkezel át, annál több ilyen tárgy lesz. Szerintem 4-5 félév elvégzése után már esélytelen úgy átjelentkezni, hogy ne kelljen tárgyakat pótolnod, és ne veszítsél félévet ezzel. (kivétel lehet mondjuk az orvosi szak, ott azért gondolom eléggé azonos tematikák szerint megy az oktatás)

2013. dec. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!