Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy milyen rossz az oktatási törvény és az oktatás, amikor szerintem csak a magukba kéne néznie az embereknek (diákoknak)?

Figyelt kérdés

Én is diák vagyok középiskolás. Azért középsuliba járok mert gimibe nem vettek fel (7-8. osztályt elrontottam,nem volt kedvem tanulni). Az oktatással nincs baj én úgy látom. Pedig van, hogy a tanár csak felolvastatja a könyvből az anyagot és ebből áll az óra. Vagy feladja önálló munkának és addig laptopozik órán. De pl. a töri nálunk így megy de ettől függetlenül mégis tudom mert átolvasgatom a metrón-villamoson még 1x az anyagot, kijelöljük órán a fontosakat. (Úgy működik, hogy mi olvassuk felváltva tanár meg ha van kedve magyaráz). De vannak olyanok akik egész órán alszanak stb. (én is szoktam ez természetes de nem mondom, hogy a rendszer mennyire szar). Ha fáradt vagyok hát aludnom kell nem?

Meg matekból nem értek valamit a tanár külön mondja, hogy leül velem a könyvtárba fél órára elmagyarázza, youtube-ra tölt fel segítő videókat, és még így is van aki megbukik stb. Tehát a technika korába (az osztályba 1-2 gyereknek nincs internete, de a suliba vannak gépek amiket zárásig lehet használni ingyen(este 6 körül van a zárás). Tehát bármit meg lehet nézni és lehet tanulni annak aki fejlődni akar. Csak komolyan kéne venni, ehhez a diákokat kéne megváltoztatni igazából. És a másik az, hogy van amikor direkt szivatjuk a tanárokat (én sem tudom miért) és akkor a tanár lassan sírva rohan ki a teremből. De ettől függetlenül én tisztelem a tanáraimat. De van aki leköpi őket, meg anyázza stb. ( 1 cigány van az osztályba és nem ő). Ő álltalában be se jár, vagy alszik , vagy beszívva jön be (ez előfordul mással is).


2013. dec. 27. 12:50
 1/5 anonim válasza:
47%

Oktatásba nem csak az van benne h a tanár hogy tanít hanem ide tartozik még a tananyag, a gyerek nevelése stb.

Általában a nevelést és a tananyagot szokták kritizálni és ebben pedig van igazságuk. Nevelésben az egyik legnagyobb gond az h arra törekednek h egyformák legyenek a diákok pedig ez nagyon rossz mert nem lehet mindenki ugyan abban jó, mindenki más-másban a jó.

A tananyag pedig már kb 30-40 éves amit időnként át szerkesztenek. Az a lényeg a diák sok olyat tanul aminek nem veszi hasznát, így túl vannak terhelve. Magyarán szólva sz*r az egész.

2013. dec. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Amikor az oktatást szidják akkor nem az ilyen dolgokra gondolnak. Amiről te írsz az nevelés kérdése. Az első sorban a szülő feladata, másodsorban az óvoda és az általános iskola. Aki általános iskolából trehányan, rossz magaviselettel kerül be középiskolába az az is maradt nagy eséllyel.


Az oktatás ettől még lehet rossz.

2013. dec. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatás nem "rossz", hanem idejétmúlt. Egy régi rendszer szüleménye, ahol az emberek végighaladtak egy futószalagon, ahol sorozat-tesztelték őket, míg a végén kijött valami egység-termék, ami mehetett a gyári futószalag mellé dolgozni. Régen ez kiváló volt, szándékosan lett ilyenre tervezve. Ma arra épül a tanterv, hogy a következő vizsga/felvételi követelményeinek (4.-ben, 8.-ban, érettségi) megfeleljen a gyerek, minden erre van ráhúzva, kreativitásnak, és hasznos tananyagnak helye nincsen. Csak az iskoláért tanulsz. Mellette teljességgel hiányoznak az interaktív órák, kreatív workshopok, inspiráló előadók. Ezekben derülne ki, hogy ki miben jó, és nem valami tankönyvek felolvasásában. Úgy jöttök ki a suliból, hogy van egy csomó teljesen értelmetlen tudásotok (nagyjából a matek és a természettudomány az egyetlen, amit volt értelme tanulni), cserébe nem értitek hogy működnek a banki hitelek, pályázatok, EU, hogy lehet vállalkozni, hogy működnek a társadalom alapvető rendszerei. A középiskola elvesz iszonyat sok időt, és a végeredmény egy csőd. Nyilván be lehet biflázni a dolgokat tankönyvből, de szerinted az minőségi oktatás? Nézz már meg egy TED talkot, vagy egy online kurzust egy jó egyetemről, ahol alig várod a következő előadást. Ég és föld. A legrosszabb, hogy a tanulók (akiknek érdekükben állna megkövetelni a minőséget) szarnak az egészre, mert lusták és buták (és az iskolában azok is maradnak).
2013. dec. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kritizálni az oktatást, alapvetően nem a pedagógusok munkavégzésének ekézéséből áll.


Hanem az állami tantervet, amit a kormány (szak)politikusai ötlenek ki, az anyagi finanszírozás mikéntjét amit megint csak az államnak kell állnia, az egyes intézmények és oktatástervezet szuverenitását, amiről megint csak fent döntenek el és az utánpótlás képzését amit meglepő módon szintén az EMMI dönt el.


A magyar pedagógusoknak nagyon egyenetlen eloszlásban van meg az utánpótlásuk, de többnyire semennyire, ahogy a bent lévők társadalmi és anyagi elismertsége nem sokkal jobb mint az egy sarokkal odébb kéregető csövesé. A szakmai elismerés hiánya a pocsék szociokulturális háttér amiből a diákok származnak, alaposan megcsappantja a motivációt, ami vagy kilépést, vagy a gyerekhez való nem megfelelő hozzáállást eredményez.


Tanárnak most az megy akinek küldetéstudata és emberiségmentő szándéka van és ezt egy évnél tovább megtudja őrizni (akikből a társadalom nagy kárára minden szakmában megszámolhatja a két kezén az ember, legalábbis hazánkban), vagy pedig az jön ide aki azért ment pedagógusnak, mert máshová már nem kellett.


Ezért a szociokulturális háttérért és a részben ebből fakadó kontraszelekcióért is az állam ökle, vagyis a végrehajtói (és többnyire törvényhozóival is) hatalmat megtestesítő kormány a felelős. A kormányért pedig a nép, azt hajtja végre, amit a nép akarja, különben nem marad hatalmon. A nép pedig úgy látszik ezt akarja, vagy legalábbis el tudják érni, hogy ezt akarják.

2013. dec. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2013. dec. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!