Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti belekezdtetek már a társada...

Ti belekezdtetek már a társadalomismeret projektmunkátokba?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor melyiket választottátok?


Mérlegen a számítógép-használat


Házi büdzsé


Ünnep, fesztivál, vigasság, falunap, búcsú

?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. dec. 28. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, de még csak a munkanaplót kezdtem el írni. A számítógépeset választottam. :)
2014. jan. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a Házi büdzsét fogom választani, de még semmit nem kezdtem el, azt sem tudom hogyan kéne.

Honnan szerezzek hozzá forrást?

2014. febr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ez jó kérdés.. :| én sem nagyon tudok hozzákezdeni :( lehet a másik kettő könnyebben megoldható ilyen szempontból :)
2014. febr. 21. 23:34
 4/5 A kérdező kommentje:

ha van egy kis időtök, kitöltenétek ezt nekem? :)


[link]


nagyon szépen köszönöm!

2014. febr. 22. 12:36
 5/5 Lorenzo Temudjin válasza:

A dolgozat felépítése:

Fedőlap: ez tartalmazza középen a dolgozat címét, jobb alsó részen pedig a diák nevét és osztályát. Középre lehet tenni képet, idézetet.

Tartalomjegyzék (nem kötelező): itt kell felsorolni a fejezetcímeket oldalszánokkal.

Fejezetek (innen kezdődik az oldalszámozás, vagyis az első oldal, az eddigiek nem számítanak bele a 12 oldalba).

A megadott szempontok nem kötelezőek, csak iránymutatást adnak.

1. Bevezetés: Ebben azt.kell megfogalmazni miért ezt a témát választotta, milyen céljai vannak a dolgozattal kapcsolatban. Terjedelme kb. 5-6 sor.

2. Történelmi háttér, fogalmak. Elmélet. Itt a választott témát kell bemutatni könyvek, internet segítségével akár több fejezeten keresztül is. Lehet több alcím is. Terjedelem kb.3-5 oldal.

3. Önálló kutatás: Minden dolgozatnak tartalmaznia kell egy olyan részt, amelyben vagy egy történetet elemez, saját tapasztalatokat ír le, megkérdezi a különböző korú emberek véleményét, vagy kérdőíves felmérést készít. Itt le kell írni magát a kutatást (kb. 1-2 oldal), és a főbb tapasztalatokat.

4. Kutatás értékelése, eredmények összehasonlítása: Itt összefoglalja, hogy mire jutott. A kutatással egyezett e az emberek véleménye, tapasztalatai. Ezeket össze kell vetni az elméleti részel és a saját tapasztalatokkal. Napi események leírása, amelyek ide köthetők. Terjedelem: 2-3 oldal

5. Összefoglalás: Következtetések levonása, sikerült e megvalósítani a kitűzött célokat.

Értékelés. Kb. 1 oldal.

6. Irodalomjegyzék: itt kell felsorolni a felhasznált irodalmakat, internet forrásokat. Könyveknél kell a szerző, a könyv címe, évszám és kiadó. Internet címnél a konkrét link címe (nem elég a honlap címe), esetleg a szerző, aki odaírta a cikket, amit használsz. Ez sem számít a 12 oldalba.

Mellékletek: Ide lehet betenni a kérdőíveket, grafikont, táblázatokat, amennyiben sok van belőlük. Ha csak néhány, akkor az beilleszthető a dolgozatba.


A beadandó dosszié összeállítása:

Dolgozat spiráloztatva. Az elkészítés során keletkezett piszkozatok, képek Vázlat: Mindenkinek kell készítenie legelőször egy vázlatot, ami tartalmazza a fejezet címeket, amiket bele szeretne tenni a dolgozatba.

Munkanapló, ez egy táblázat, amit mindenki magának vezet otthon arról, hogy hogyan készül a dolgozat. A beadása kötelező, enélkül nem fogadható el a dolgozat!!!

Jegyzőkönyv: Szintén táblázat, ami a konzultációkról készül. Ebből derül ki, hogy ki hányszor volt konzultáción, és hogyan haladt a dolgozat megírásával. Ezt majd közösen töltjük ki a dolgozat leadásakor.

2014. márc. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!