Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségire hogyan kell...

Érettségire hogyan kell tanulni? Mármint az pl. megkapjuk a tételeket, de csak azt kell megtanulni, vagy el kell kezdeni tanulni az egész mindenséget előről amit az elmúlt 4 évben tanultunk?

Figyelt kérdés

2013. dec. 29. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
A 4 éves anyagból bármit kérdezhetnek írásbelin. A tételek csak a szóbelire kellenek.
2013. dec. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Elvileg ha 4 évig tanultál, akkor már nem kell elkezdeni előlről, mert már tudod. :)
2013. dec. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lassan érdemes nekiállni átvenni az elmúlt négy év anyagát. Ha megtanultad, nem kell újratanulni, csak néhányszor átolvasni. Én pl. fogtam a négy törikönyvet és kétszer végigmentem rajtuk.

Amikor megkapjátok a tételeket, saját kezűleg dolgozd ki őket. Nem kell túl részletesen, vázlatosan is elég. A lényeg, hogy te csináld. Addigra kb. meg is tanulod. Ha néhányszor fel is mondod magadnak, tuti nyerő vagy.

2013. dec. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy az érettségi annyira röhejes, hogy jóformán nem is kell az a tudás, amit 4 (vagy esetleg 5, vagy még több) év alatt megtanultál/tanítanak; ha tudod, az se baj, könnyebb lesz az érettségi, de


-magyarból szövegértés+ vagy érvelés, vagy műelemzés, vagy összehasonlítás van; ezekhez csak az elemzés módszerei kellenek

-töriből annyi segédanyagot adnak, hogy lehetetlen nem jóra megírni

-a matek azért egy kicsit húzósabb ilyen szempontból; ugyan függvénytáblát használhatsz, de azért azt is kell tudni, hogy melyik képletet mikor és hogy kell használni, de az is megírható egy 3-asra csak a függvénytáblából (meg egy kis gondolkodás sem árt hozzá).

-talán az angol az, amire kell inkább készülni, de ha valakinek megy az angol, annak nem sok dolga van vele.

-a szabadon választottaknál nem tudom mi a helyzet; én fizikából érettségiztem, ott az első rész "tippelős", a második résznél pár darab számolós feladat van, ennyiből áll az érettségi.


Szóbelire azokat a tételeket kell tudni, amiket a tanár (vagy emelt szintű esetén az Oktatási Hivatal) meghatározott, de gondolom középszintre mész, ott a saját tanáraid érettségiztetnek, akik elnézők, szóval ha magabiztosan mondod a rizsát, akkor a tanárod bólogat, ha meg a vizsgabiztos nem olyan szakos, akkor nem fog belekötni.

2013. dec. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!