Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 16 évesen válthatok e iskolát...

16 évesen válthatok e iskolát egyedül, vagy kell a szülő jelenléte ill. aláirása is?

Figyelt kérdés
nem tartom anyámmal a kapcsolatot,elkoltöztem. elég ha bemegyek és kérvényezema dolgot vagy kéne egy szülő is?
2009. nov. 28. 02:24
 1/6 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
0%
Ha betöltötted a 16.-ot már tanköteles sem vagy, tehát kiiratkozhatsz akár az egyik iskolából Ám nem vagy nagykorú, így az az iskola, ahová beiratkoznál, kéri a gondviselőd, szülőd nyilatkozatát is.
2009. nov. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De tanköteles vagy 18-ig (illetve annak a tanévnek a végéig, amikor betöltöd) és természetesen korlátozottan cselekvőképes, tehát kell a szülő. Ha probléma van, akkor önkormányzat gyámhivatal.
2009. nov. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
50%

Tévedsz, a kérdezőre NEM vonatkozik a 18. életévig tartó tankötelezettség, hiszen ő nyilvánavalóan nem az 1997-98-as tanévben kezdte általános iskolai tanulmányait, ha most 16 éves.

A közoktatási törvény 129. § szerint

"(1) Annak a gyermeknek, aki tanulmányait az általános iskola első évfolyamán az 1997/98. tanévben, illetve azt megelőzően kezdte meg, tankötelezettsége annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tizenhatodik életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható legfeljebb annak a tanévnek a végéig, amelyben a tizennyolcadik életévét betölti."

"(3) Annak a tanulónak a tanulói jogviszonyát, akinek a tankötelezettsége az (1) bekezdésben meghatározott időpontig tart, az általános iskola kérelem hiányában is megszüntetheti a tanítási év végén, ha a tanuló betöltötte a tizenhatodik életévét, és nem végezte el az általános iskola hatodik évfolyamát, amennyiben az iskolában nem folyik felnőttoktatás, illetve a tanuló nem kívánja ott folytatni a tanulmányait."


Más szabályok vonatkoznak azokra a diákokra, akik 1998/99-es tanévben kezdtek általános iskolába járni. E diákokra ugyanis a közoktatási törvény 6. § (3) bekezdése vonatkozik.

"A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló tizennyolcadik életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható legfeljebb annak a tanévnek a végéig, amelyben a huszadik életévét betölti."

2009. nov. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17.03! Te nem tudsz számolni és még szemtelen is vagy! 2009-ben 16 éves, ergo született 2009-16=1993-ban, iskolába ment hatévesen 1993+6=1999-ben, (1999/2000 tanévben) vagyis túl az általad említett határon!
2009. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
17.51: Nem vagyok szemtelen, de jogász igen. Igazad van, elszámoltam a kérdező életkorát, tévedtem, de ha nem személyeskedsz, akkor is beismerem.
2009. nov. 29. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
félreétésel elkerülése végett: 99-2000-ben kezdtem az iskolát.
2009. nov. 29. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!