Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen volt a tanári pályaalka...

Milyen volt a tanári pályaalkalmassági vizsgád?

Figyelt kérdés
Élmény beszámolókra vagyok kiváncsi, vagy ha nem is élted át, de van infód akkor kérlek oszd meg velem.
2014. jan. 1. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Heló!

Én mérnöktanári alkalmasságin voltam, de szerintem az ugyanaz. Úgy nézett ki, hogy bementem egy irodába, ahol 3 ember fogadott. Ha jól emlékszem, akkor egy pszichológus és két tanár. Bemutatkoztunk, mondták, hogy üljek le, majd húzzak az asztalra kiterített cetlik közül egyet. Azon volt egy mondat, fel kellett olvasni és beszélni az adott témáról. A lapon amúgy az állt, hogy az egyik tanárral folyamatos konfliktusa van az osztályomnak, és mint osztályfőnök, mit tennék az ügy megoldása érdekében.

Utána húzni kellett egy képet és azt kellett elmondani, hogy nekem az az adott kép mit jelent. Számomra egy puskázós pillanatot ábrázolt, így a puskázásról kezdtünk beszélni, meg hogy mit tennék, ha észreveszem a diákomat puskázni.

A harmadik és utolsó fázis pedig a pedagógiai témájú olvasmány/film pár mondatban történő bemutatása. Kedvesek voltak nálunk nagyon, ők is elmondták a véleményüket, tényleg jó volt. (ez az Óbudain Egyetemen volt amúgy)

Sok sikert!

2014. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi az infót.

Mi volt a pedagógiai film-könyv-mű?

Mikről beszélgettetek?

Bocsi a sok kérdésért, az ember kíváncsiság határtalan.



Nyugodtan írjon akinek van még tapasztalata.

2014. jan. 1. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!