Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogra lehet jelentkezni...

Jogra lehet jelentkezni nyelvi emelttel?

Figyelt kérdés

[link]


Itt ezt olvastam.

És akkor elvileg egy emelt kell csak a jogra,és a német jó is lenne?


Ha nem,nincs további kérdésem,de ha igen,akkor lenne egy kérdésem még.


10-es vagyok,jelenleg nincs német tantárgyam(új suliba mentem idén).Tavaly letettem az alapszintű (asszem B1) érettségit németből,és megcsináltam a nyáron a Telcnél a középfokú nyelvvizsgát.Ha nyelvvizsgával kiválthatom az emelt érettségit?Illetve azt szeretném még kérdezni,hogy tehetek emelt érettségit németből,ha nem tantárgyam,de az érettségim alapszinten csak megvan?



#érettségi-emelt
2014. jan. 3. 18:42
 1/9 reptoid ***** válasza:

Mehetsz emelt nyelvi érettségivel, elég az is, német is jó.



"Tavaly letettem az alapszintű (asszem B1) érettségit németből"

Itt valami zavar van. Érettségiből csak középszintű illetve emelt szintű van csak. Kódjai pedig nincsenek.

Nyelvvizsgával nem válthatsz ki semmilyen érettségit.


Ha van középszintű érettségid, akkor ha váltottál iskolát, ha nem, az azt jelenti, hogy a középiskolai követelményeket már teljesítetted belőle. Innentől kezdve nyugodtan jelentkezhetsz emelt szintű érettségire is. Sőt kell is majd a felvételidhez, ha németből akarod az emeltet.

2014. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja igen,bocsi,most megnéztem a lapot,középszintű érettségim van :D (Ez új volt xD )
2014. jan. 3. 18:56
 3/9 A kérdező kommentje:
És tehetek előre hozottat megint idén 10-ben tavasszal vagy 11-ben ősszel/tavasszal?Csak mert hallottam,hogy az előrehozott módosult most valamit,de ugyanakkor nekem van már érettségim,szóval nem tudom.
2014. jan. 3. 19:04
 4/9 A kérdező kommentje:
És elég csak németből emelteznem?Semmi másból emelt akkor nem kell a jogra?
2014. jan. 3. 19:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy fizetős vagy ingyenes képzést célozol meg


ha ingyenest akarsz

egynél több emelt kell

plusz nyelvvizsga


ha fizetős leszel

akkor mindegy

nem magas vidéken a

ponthatár

2014. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
jogra egy emelt van meghatározva, de eggyel nem lehet bejutni államilag finanszírozott képzésre. Kettő kell, méghozzá olyan 90% körüli tantárgyanként. A jogon előre meg van a ponthatár állapítva.
2014. jan. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Biztos hogy jogász akarsz lenni???
2014. jan. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az érettségim németből 94% lett kb.,de hogy emelten meg tudnám-e ismételni ezt,azt nem tudom.Azt sem tudom,hogy egyáltalán érdemes-e,ha megvan a nyelvvizsgám középfokon?Ugyanúgy megkapom a pluszpontot mindkettőért?


Igen,az akarok lenni.

2014. jan. 4. 11:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kapod meg mindkettoert a tobbletpontot. Most meg csak 10.es vagy, jelenleg eleg 1 emelt szintu erettsegi.. De mire te erettsegizel ki tudja mi lesz. Azt majd csak abban az evben teszik kozze!

Neked nem ebben az evben kell faktot felvegyel? Akkor vedd fel faktra a tortenelmet, es abbol tegyel emelt szintut. Nyelv melle masik erettsegi tantargykent ugyis csak a tori maradt neked.

2014. jan. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!