Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Évszámokat hogyan tanuljak...

Évszámokat hogyan tanuljak legkönnyebben?

Figyelt kérdés
Hétfőn írok egy mondhatom úgy, hogy vizsgát (töri adattár), amiben lesznek nevek, fogalmak, topográfia és évszámok. Eleve nem vagyok oda a töriért...Még az első hárommal még megbirkózok (átolvasom többször, ennél többet nem tudok tenni) de az évszámokkal bajban vagyok. Hogy lehet a legegyszerűbben megtanulni az évszámokat? Hogy menjen is :D (2 napom van a dolgozatig) a válaszokat köszi előre is :)

2014. jan. 4. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Kösd az évszámokat valamihez.Amiről eszedbe jutnak.

Vagy költs kis versikét a történéshez,vagy add elő dallamosan,viccesen,nekem ezek megragadnak a fejembe.

2014. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

En igy szoktam:

1453-A(1 betu) lali(4 betu) autot(5 betu) vesz.(3 betu)

Neha a csaladom, vagy a sajat szuletesemhez kotom, vagy verset irok hozza.

2014. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha okostelefonod van akkor kòdold le azzal az évszàmmal amit "megszeretnél tanulni".

(ha elfelejted csak nézz bele a töritkbe)

2014. jan. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szárazon tanuld meg, hanem kösd ahhoz az eseményhez, képzeld el azt a történést, vagy pl. az olyan számokat, mint az Aranybulla (jó, gondolom ezt nem most tanultátok, hanem már régen) 1222, ez egy könnyű évazám, mert tele van kettesekkel. Az ilyen dolgokra figyelj!
2014. jan. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!