Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan nyugtassam meg magamat,...

Hogyan nyugtassam meg magamat, hogy felvételi előtt ne izguljak? (többi lent )

Figyelt kérdés
Egyszer voltam egy előadáson ami erről szólt, de kb semmit nem ért. csak egy módszert tanultam , és az sem olyan hatásos..:( olyan jó lenne, ha valamilyen ehhez értő ( nem értő ) ember tudna nekem ebben segíteni. Nem csak a felvételin ,hanem az életben is tudnám azt használni.Köszönöm :))

#stressz #felvételi #pszichológia #stresszmentesség #nyugalom megtartása #hipnotizáció haha
2014. jan. 6. 19:39
 1/7 anonim válasza:

Biztosan készülsz a felvételire ;)

Írásbeli: Gondolom gyakorolsz matekra,magyarra. Ha nem csinálj időre előző évi feladatokat,hidd el rengeteget segít. Előtte való nap már ne foglalkozz velük. A problémásabb dolgokat nyilván gyakorold többször. Ha ezek megvannak és tudod,hogy mindent megtettél nincs mitől félned, hiszen mindent megtettél az ügy érdekében hogy tökéletesen felkészülj. Ne görcsölj rá az írásbelire. Hiszen ha a vitt pontjaid jók és még szóbelizel is ami biztosan jól fog majd sikerülni nem ronthatod el annyira hogy esetleg lecsússz arról az iskoláról amit nagyon szeretnél. Egyébként ha valami miatt nem sikerülne akkor a tanárok is felhívhatják az iskolát amit választani szeretnél, és szólhatnak pár jó szót (pl: versenyeredményekről)

Szóbeli: Természetesen legyél illedelmes és fontos,hogy magadat add és legyél nyugodt. Mondogasd magadban hogy "na?kérdezhettek bármit mindent tudok :D hajrá :D " tudod hogy látszódjon a kisugárzásodon a magabiztosság. Nekem anno ez nagyon sokat segített amikor az Árpádban szóbeliztem. Ne kapkodd el! Csak szép nyugodtan gondold végig a válaszodat és ne izgulj

Sok sikert,remélem segítettem xx

2014. jan. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát igen nagyon sokat gyakorlok , bár nem éppen a matek a kedvencem de muszáj .. Hát szóbelizni nem kell :)

a Vitt pontszámom kb a 60 ból 48-50 , és olyan 38 pontosra szoktam megírni a felvételiket, de szerintem nagyon elfogom szúrni... Bár a tesóm is abba az iskolába jár. Ez előnyt jelent? :D szuper hogy a verseny eredmények előnyt jelentenek mert vitorlázok és az jól megy, meg rajzolok is. Ebben a kettőben vagyok igazán biztos! köszön hogy válaszoltál!!!!! SOKAT JELENT! :)

2014. jan. 6. 20:48
 3/7 anonim válasza:

Igazán nincs mit :D

A vitt pontszámod alapból szuper jó az sokat fog rajta dobni ;) az 50 ből pedig a 38 szerintem teljesen jó. Főleg ha a matekod is annyi. Nekem tavaly a nyelvtanom lett ennyi és mondták hogy szép eredmény lett :D Szóval tényleg ne izgulj...Hát ha meg nincs szóbelid akkor Hawaii van :D :D :D

Minden verseny eredmény (sport illetve tanulmányi) beleszámít.

Sok sikert

2014. jan. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondok egy tippet, ami nagyon furán és viccesen hangzik, de vannak bizonyítékok rá, hogy beválik. Mielőtt bemész felvételizni, húzd ki magad és igyekezz, hogy úgy nézz ki, mint aki határozott és magabiztos. Beállhatsz valami pózba is, pl: [link]

(ha ciki, akkor csináld a WC-ben)


Hidd el, tényleg működik ;)

2014. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondogasd azt, hogy úgy is menni fog és meg tudom csinálni. Nekem bevált az egyik felénél. A másiknál elfogyott ez és elszúrtam. Sok sikert!!!
2014. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon nagyon köszönöm! Igazán kedvesen vagytok!!!:)) Fúúú akkor ezeke "gyakorolni" fogom :) köszii!!!
2014. jan. 9. 12:22
 7/7 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Bagdy Emőke, a pszichológiatudományok kandidátusának néhány gondolatát szeretném megosztani veled. Például sokat segíthet, ha 5-ször egymás után nyújtottan kilégzel, és aztán belégzel. Ezenkívül hasznos lehet, ha ökölbe szorítod a kezeidet, azután pedig levegőkifújással egybekötve ellazítod. Ez az izommegfeszítő technika az alapja az ún. progresszív relaxációnak. Aztán segíthet, ha tudatosan a jelenben élsz, erre vonatkozóan találsz tanácsokat az interneten. Például, ha mindig csak arra a szóra összpontosítasz, melyet éppen leírsz, vagy szóbelin csak az éppen elhangzó kérdésre tereled a figyelmed. A stresszhatás során jelenik meg sz ún. Üss vagy fuss reakció, és mivel napjainkbban nem túl célszerű se megütni valakit, se elfutni egy konfliktushelyzetben, érdemes a felgyülemlett feszültséget kifutni, kiúszni, kitáncolni stb. magunkból. Pozitív megerősítő mondatoknak is szerintem hasznát tudnád venni, például mondogasd, hogy ,,jól vagyok, minden rendben van, Jól sikerül a vizsgám, Szeretem magamat,Nyugodt vagyok, Képes vagyok összpontosítani stb. Kijelentő módú, jelen idejű mondatok legyenek. Remélem tudtam segíteni.

2015. febr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!