Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógytornász tesi óra miből...

Gyógytornász tesi óra miből áll, és hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gyógytornásznak szeretnék tanulni. Nagyon tetszik, de a tesitől félek, annyira nem szerettem soha.. A nyújtó gyakorlatokat szeretem csinálni, és a gimnasztikát, aerobikot is (nyugodt tornászást inkább..)Ugye nincsen olyan, hogy labdázás, "partizán" mint középsuliba? :/:D Meg kötélmászás, és ilyen játékos feladatok nincsenek ugye? Felüléseket is megcsinálok.. Úszni szeretek, csak gyors úszni nem tudok. Szeretném amúgy is formában tartani magam, csak ettől kicsit félek, hogy mi lesz. Béna vagyok kidobókba, de talán egyetemen már nem kötelező..hogyha tornászunk akkor mindenki ott lesz, és úszáson is vagy más időpontba? Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek. Még annyit, hogy egyetemfüggő, hogy melyiken milyen a tesi, vagy azért egyforma szintű mindenhol? Köszi a válaszokat, ha írtok. :)



2014. jan. 8. 01:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Felsőoktatásban a tesi órák általában:

a) van egy csomó lehetőség, ami közül választhatsz pl. röplabda, úszás, tenisz stb.

b) normál, nem elvetemült tesi óra, tehát nincs kötélmászás, távolugrás meg ilyen sz@rságok, csak esetleg futás, felülés és a társaik

2014. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
na, ez jól hangzik. köszi a választ :)
2014. jan. 9. 08:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól írja, nincs általános tesi óra, olyan tesit választasz, amilyet akarsz (vagy amire jut hely). 2 félév tesit kell teljesíteni, a végén ált. van egy kis felmérés: futás, felülés meg ilyenek, de annyira nem veszik komolyan.

Gyógytornász szakon lesznek tornatermi óráid, ahol ritkán a tanár diktál, gyakrabban ti diktáltok feladatokat egymásnak. Ez pont a "nyugodt tornászás" kategória, de nem is az a lényeg, hogy hogy csinálod, hanem, hogy megtanulj gyakorlatokat lediktálni, később korrigálni, stb.

Amit írtam, a Debreceni Egyetemre vonatkozik, de gondolom más egyetemen is hasonlóképp működik.

2014. jan. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én nem tesi órának mondanám. :) Én a Debreceni Egyetem, gyógytornász szakra járok. Másod éves vagyok. :) Pl. egy tornatermi órán ezt csináljátok majd: Van egy kis tornaterem ahol kb. 20 vagytok egy csoportban. Itt lesz egy tanár, akik nagyon rendesek. :) Először ő diktál feladatokat. Mondjuk váll torna. Akkor fekszetek a szőnyegen, és szépen lassan diktálja hogy vállakat a fülünkhöz húzzuk, majd vissza nyújtózunk a karokkal lábunk felé. Kb. ilyen gyakorlatokra kell számítani. Lesz erősítő gyakorlat is. Ezek még nekünk egészséges embernek is fárasztó és tényleg nehéz. De simán ki lehet bírni, ne Rubint Réka edzésprogramot képzelj el. :) Lesz izomlázad, de jól fog esni, mert a lényeg a lassúságon és a helyes mozgáson van. Teljesíteni kell majd 2 félév testnevelést. De itt az egyetemen ez nem nagy dolog. :D Nem nagyon foglalkoznak vele. Van pl. spinning(szobabiciklizés zenére), úszás, tenisz, röplabda, kézilabda, step aerobic, kondi. Minden amit csak el tudsz képzelni. :) Ezek meg nem nehezek. Egy félév 15 hétből áll és a tesi heti egy alkalommal van és 10x kell ott lenni órán. Ennyi az egész. :) Remélem tudtam segíteni. Ha bármilyen kérdésed van szívesen válaszolok. :)
2014. febr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kösziii (: <3
2014. febr. 12. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!