Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar jogász végzettséggel...

Magyar jogász végzettséggel el lehet helyezkedni Franciaországban?

Figyelt kérdés
Még 11-es vagyok, de gimi után a debreceni egyetemen szeretnék jogász szakon tanulni. Ha ott elvégzem a szakot, azután ezzel a diplomával lehetne más európai országban is dolgozni, vagy csak itthon? Jelenleg a német nyelvvizsgára készülök, de szeretnék majd angolból vagy franciából is (bár franciából kevesebbet tudok MÉG). Ha tudnék beszélni angolul/franciául, akkor el tudnék helyezkedni ügyvédként Franciaországban? Esetleg még a német nyelvvel Németországban, ott is szívesen élnék. Vagy az egyetem úgy "oktat", hogy csak itthon tudjak dolgozni? Bojtárkodni is itthon kell? Lány vagyok.
2014. jan. 9. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán. A Debreceni E. jogászképzése talán a leggyengébb az országban. Gyere Pécsre, vagy BP-n az Eötvösre, vagy legvégső esetben mondjuk Miskolcra, még az is jobb.


A francia melóval kapcsolatban: annak úgy volna értelme, ha miután diplomáztál itthon, beállnál valamelyik épp aktuális pártba, és kiküldenének EU-s képviselőnek mondjuk. Úgy biztosan megfordulnál Franciaországban itthoni végzett jogászként, másképp nem nagyon tudom elképzelni, hogyan lehetne.

2014. jan. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehetsz ügyvéd Franciaországban, mivel Magyarország az Európai Únió tagja.

Ehhez azonban nagyon alapos francia nyelvtudással kell rendelkezned:


[link]


Sok sikert!

2014. jan. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az EU mindenben szeretné lerombolni a határokat, így van nagyjából a diplomák, végzettségek külföldi elfogadásánál is: az államok persze nem szeretnék, de rá lettek itt is kényszerítve, hogy elfogadják bizonyos mértékben a külföldi diplomát is.

Ügyvédeknél vannak speckó szabályok, pl. hogy alapvetően csak a "hazai szakmai cím" alatt dolgozhatsz ügyvédként külföldön, tehát nem hívhatod magad Advocatnak vagy bárminek aminek ott hívják. Hogy ezen kívül milyen egyéb hátrány van, az most nem jut eszembe, de a lényeg hogy lehet külföldön is kezdeni valamit a magyar diplomával.

Aztán bizonyos feltételek teljesülése esetén már a "fogadó állam szakmai címe" alatt dolgozhatsz ott, tehát egyenlő leszel az ottani ügyvédekkel, te is hívhatod magad úgy mint az ottaniak, stb.

2014. jan. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!