Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nekem 2014 októberi érettsé...

Ha nekem 2014 októberi érettségin sikerül leraknom az érettségit, akkor 2014 es felsőoktatásban még részt vehetek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem biztos, hogy a májusi érettségire eltudok menni (Már megvan a középszintű érettségim, emeltet szeretnék most rakni), de az októberire 100%, hogy eltudnék menni, az a kérdésem, akkor elkedzhetem valahogy a 2014es évet, vagy várnom kell 2015 Szeptemberéig?



2014. jan. 9. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a kiválasztott szakon az az emelt a felvételi követelmény, akkor nem kezdheted el, mielőtt levizsgáznál.
2014. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak egyetemek, ahol indítanak kereszten (télen) is felvételit, de az is igaz, hogy sok helyen jobban jársz, ha egyeneseb kezded el.


Szerintem inkább tanulj valami értelmeset azalatt. (nyelvet vagy készülj fel az elsőéves tárgyakból, esetleg dolgozz)

2014. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Szakváltás ebben az esetben lehetséges?

Én javító érettségit szeretnék tenni októberben, és az ott szerzett ponttal váltanék szakot félévkor (már egyetemista vagyok). Jelenleg kevés a pontom, nem vennének át, ezért gondolkozom ezen a megoldáson.

2014. dec. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt az egyetemen belül kell megtudni. De ha már most tudod, miért nem érettségizel májusban? Csak könnyebb év elején váltani, félévkor kötve hiszem, hogy menni fog. Másik szakra általában másik felvételi eljárás kell.
2014. dec. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Személyes okok miatt sajnos nem tudok májusban érettségizni, ezért gondolkodom ezen a megoldáson.

A tárgyi követelmények ugyanazok lennének, mint a jelenlegi szakomon, úgyhogy elvileg ez nem jelentene gondot.


Írok azért egy e-mailt a TO-nak is, a biztonság kedvéért. :)

2014. dec. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!