Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csinálhat ilyet egy tanár?

Csinálhat ilyet egy tanár?

Figyelt kérdés
1,8-ra és 1,9-re is megbuktat...
2014. jan. 11. 12:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ, hogy jött össze az az 1,8 és 1,9... lehet, hogy ő nem úgy számolja az átlagot, ahogy te, mert tz valószínűleg többet ér, mint a röpdolgozat. Bár én a helyedben rohadtul szégyellném magam és befognám a pofám, ahelyett, hogy így pampogsz és még te vagy bármin is felháborodva. Legközelebb tanuljál.
2014. jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Hát, ha szinte az összes jegyed egyes (a tz-k is) és csak egy két jegyed jobb, akkor igaza van, mert valószínűleg semmit nem tudsz az adott tantárgyból.
2014. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a tanároknak annyiban van megkötve a keze, hogy év végén 1,75-ös átlag fölött meg kell adnia a 2-es érdemjegyet.Szóval igen, megteheti.De nem mindegy az az 1-es vagy 2-es félévkor?
2014. jan. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy akinek az átlaga nem éri el a kettest azt megbuktatja.. pedig elvileg 1,75-nél már át kéne engedni.. és én azért tartom igazságtalannak, mert beszéltem egy másik diákkal, úgyanúgy tanítja őt is ez a tanár és négy 1-essel meg 2/3addal átengedte, szóval szerintem jogosan pampogok!Amúgy szégyenlem magam természetesen.
2014. jan. 11. 13:03
 5/15 A kérdező kommentje:
Nekem nem mindegy. :/
2014. jan. 11. 13:04
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az értékelés a tanár dolga, és félévkor különösen érthető, ha lefelé kerekít, hogy észrevedd magad. Ha a félévi vagy év végi osztályzat a tanuló hátrányára jelentősen eltér a jegyek átlagától, akkor az osztályzókonferencia magyarázatot kérhet és megváltoztathatja, de itt erről nincs szó. És valóban az ő dolga értékelni azt is, hogy melyik jegyed milyen súlyú.

Tanulással könnyen lehet védekezni az ilyen helyzetek ellen, engem soha senki nem akart megbuktatni.

2014. jan. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"pedig elvileg 1,75-nél már át kéne engedni."

Ezt mire alapozod? Van ilyen a házirendben vagy az SZMSZ-ben, vagy van ilyen munkaközösségi megállapodás?

2014. jan. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom, hogy a tanároknak annyiban van megkötve a keze, hogy év végén 1,75-ös átlag fölött meg kell adnia a 2-es érdemjegyet."

Ugyanez a kérdés hozzád is, mire alapozod ezt? Ha van ilyen szabály nálatok, akkor az a ti iskolátok belső szabályozása, és máshol nem érvényes. A köznevelési törvényben semmi efféle nincs.

2014. jan. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Akkor pontosítok: nekünk ezt mondták a tanáraink, hogy erre számítsunk!
2014. jan. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a ti iskolátokban ez a szokás vagy a megállapodás, de más iskolákra nézve ez nem jelent semmit.
2014. jan. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!