Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor és hogyan lehet Miskolci...

Mikor és hogyan lehet Miskolci Egyetem kollégiumába jelentkezni? (több kérdésem is lenne)

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy akkor szeptembertől ME-GÉIK karon gépészmérnöknek fogok tanulni. Debreceni vagyok, így az ingázás kizárva.

Mivel elég kevés tényleges információt találtam, így az érdekelne, hogy egyáltalán mikor is lehet kollégiumba jelentkezni? Egyáltalán mi kell, hogy felvegyenek? Elég, hogy 100km-re lakok vagy kell valami plusz is?

Ahogy láttam több koli is van az egyetemhez kapcsolódóan, melyiket ajánljátok?


És egy bónusz kérdés:

Mivel még sose voltam kolis, így érdekelne, hogy mennyire biztonságos? Mármint ott lehet-e a szobában hagyni egy több százezer forintos laptopot anélkül, hogy ellopnák? Vagy ez hogy működik?



Előre is köszönöm a válaszaitokat.



2014. jan. 11. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem arra az egyetemre járok, de az egyetemek 99%-ánál mindenhol így van: kapsz egy üdvözlő levelet, amiben leírják, hogy örülnek, hogy őket választottad, blabla. Ebben benne lesz a kollégiumi jelentkezés is. Az nem elég, hogy 100 km-re laksz, fontos a szociális helyzet is. A szociális helyzet igazolásához kell a testvéreid iskolalátogatási igazolása (ha van tesód egyáltalán), a szüleid jövedelemigazolása, NAV igazolás, családi pótlékról papír, népességnyilvántartó által kiállított nyilatkozat (hányan laktok a bejelentett címeteken), és még pár papír, de erről majd írnak az üdvözlő levélben.

Mellékesen megjegyzem, hogy én 160 km-re lakom az egyetemtől, apukám munkanélküli, anyukám minimálbért keres, van egy kiskorú testvérem, és első körben elutasították a kollégiumi helyigénylésemet. Másodjára, szociális alapon felvettek. De ez attól is függ, hogy hány kolija van az egyetemnek, és hány férőhellyel.

A szobák ajtaját mindenhol zárni lehet, a legtöbb helyen a szekrényeket is, így van hova tenni az értékesebb dolgokat.

2014. jan. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én miskolcra járok és úgy van ahogy az első írta

összesen 7 koli van asszem, de a levélbe ez is le lesz írva, hogy melyikbe lehet jelentkezni..

van a drágább UNI-HOTEL meg van olcsóbb sima koli is, de a laptopod nem hiszem ,hogy bármelyikből is ellponák

a jelentkezés pedig kb augusztusba van, tehát most a felvételivel meg az érettségivel foglalkozz inkább

2014. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az érettségim már megvan, van ~350 pontom a nyelvvizsgával. Most OKJ-n vagyok.

Mennyire nehéz bekerülni a kollégiumba?

2014. jan. 13. 06:41
 4/6 anonim ***** válasza:

ha nem túl sok az egy főre jutótok, akkor fel fognak venni

nekem mondjuk egyik csop.társamat nem vették fel debrecenből, szóval ez tényleg nem elég

de ha mégse vennének fel évközbe is jelentkezhetsz, mert gyakori a kiköltözés év közben

2014. jan. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én me-s vagyok,semmilyen levelet nem kaptam amikor felvettek,már minden elektronikusan történik

A koleszba jelentkezni is a neten kell majd a kollysy rendszeren keresztül

Fel kell majd tölteni egy rakat igazolást is,ezeket már július elején érdemes elkezdeni beszerezgetni,hogy biztosan ne csússz ki az időből

Az elbírálás anyagi,szociális helyzet szerint történik elvileg...gyakorlatilag meg semmi logika nincs benne kit miért vesznek be koleszba,a hök bohóckodja össze

Több csoporttársam is az ország másik végéből jött,néhánynak az anyagi helyzetük sem túl rózsás,elvált szülők stb. kolit mégsem kaptak

Mást meg Miskolctapolcáról vettek be,kb 2 buszmegállóra az egyetemtől,a scrác a kocsijával járkálgat egyetemre,amikor kedve tartja otthon alszik máskor meg a koliba..no comment..

2014. jan. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amúgy év közben ha jelentkezel sokkal nagyobb valószínűséggel vesznek be,sokan otthagyják a kolit,vagy az egyetemet nem bírják,vagy a koli nem nekik való stb..

Lopásról pedig még soha nem hallottam

2014. jan. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!