Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kérem, segítsen, aki biztosat...

Kérem, segítsen, aki biztosat tud. Kettő, vagy egy emelt érettségi kell oda, ahova jelentkezem?

Figyelt kérdés
Szóval a Pécsi egyetem kommunikáció- és médiatudomány szakának idén szeptemberben induló nappali tagozatos képzésére elég egy emelt szintű, vagy kettő kell. Csak mert olvastam ilyet is, olyat is. Érettségire meg ugye most kell jelentkezni, sőt előjelentkezni már kellett. Nagyon SOS lenne srácok, köszi.

2014. jan. 12. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Milyen előjelentkezés? Te ezt honnan veszed? tudod.... www.felvi.hu, és még van 1 hónapod, atyaég... Ha már ilyen remek szakon fogod az állam pénzét költeni, akkor tanulj meg olvasni, meg utánanézni a dolgoknak ember!
2014. jan. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
figyelj haver, előjelentkezésnek azt hívják, amikor egy A5-ös lapon megadod az adataidat, és, hogy milyen tárgyakból milyen szinten akarsz érettségire jelentkezni, és nekünk most szerdán kellett ezt leadnunk... senki nem kérdezte a véleményedet erről a szakról (én legalábbis r.hadtul nem vagyok kíváncsi rá), másrészt örülj neki, hogy az állam pénzét fogom költeni, fiatal munkaerőként itthon próbálok majd kezdeni magammal valamit, nem pedig elhúzok ebből a tapló országból külföldre, ahol nem ilyen fajta emberek vannak, mint te! nem ártana egy kicsit gondolkodni, mielőtt kioktatsz valakit, tudod, vagy legalább utánanézni pár dolognak, vagy legalább az eredeti kérdésre válaszolni...
2014. jan. 12. 19:39
 3/12 anonim válasza:
Pedig az elsőnek igaza van. Nem tudom mit pattogsz, kérdező. Nincs előjelentkezés, februárban kell leadni a jelentkezésedet és ennyi. Azt hiszem 15-e a határidő.
2014. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
De, megvan a véleményem a szakodról... Akár kérdezed, akár nem. Mert én mennék, orvosi szakra, ahova az ILYEN, semminek nem való emberek miatt, lehet, hogy nem vesznek fel, bár jó tanuló vagyok, és államilag az 1,5 millió forint félévenként. Te meg elmész média izének, aki semmit nem csinál... Kellenek az ilyen munkanélküliek, persze, és amúgy, ha tudnál olvasni, látnád, hogy a kérdésedre is válaszoltam. a www.felvi.hu oldalon megtaláltam kíváncsiságból a kérdésedre a választ, de nem írom le, hogy használhasd a kis fejedet.
2014. jan. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

"másrészt örülj neki, hogy az állam pénzét fogom költeni"


Rendkívül örülök neki.

2014. jan. 13. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Harapós Sárkány: szerinted miért ragaszkodnék ennyire az igazamhoz, ha nem lenne igazam? vagy miért írtam volna, ha nem lenne előjelentkezés? akkor mi osztályszinten a múlthéten szerinted mit töltöttünk ki? oda volt írva arra a lapra feketén-fehéren, "Érettségi előjelentkezés". nem tudom, h te idén érettségizel-e (mert akár miért ne?), de feltételezm, h nem, mert ha idén érettségiznél, tudnád, h van ilyen. igen, amúgy valóban feb. 15. a határidő. mindegy.


orvosi szak, király. ki akadályoz meg benne, h oda menjél?? én sem vagyok rossz tanuló, és gondolom nem kell részleteznem neked, h média szakkal milyen szakmák szerezhetők meg. szerintem régen rosszabb lenne a helyzet ebben az országban, ha nem lenne egy szál újságíró sem. vagy te sosem szoktál újságot olvasni, tévét nézni? egyáltalán milyen jogon minősítesz te "ILYEN semminek való embernek" egy vadidegent??!! gondolom ezt is tudod (hiszen te mindent sokkal jobban tudsz mindenkinél), de azért halkan megsúgom, h manapság egy orvos sem él meg sokkal jobban, mint egy újságíró. vissza kéne venned egy kicsit az egódból, nem gondolod? (ja, tényleg válaszoltál is...) egyébként nem értem, most miért kellett itt veszekednünk, amikor tök emberien tettem fel egy kérdést, amire nem tudtam a választ, szóval megkérdeztem. ezért tart itt ez a szerencsétlen ország, mert ahelyett, h ugyanolyan normális hangon, mint ahogy eredetileg kérdeztem válaszoltál volna elkezdtél itt kioktatni, nagyképűsködni, okoskodni...

2014. jan. 13. 11:51
 7/12 anonim válasza:
22%
Bizony idén érettségizem, még sincs előjelentkezéses hülyeség nálunk. Szerintem ezt max a te osztályfőnököd találta ki unalmában.
2014. jan. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
oké, akkor a te sulidban nincs ilyen, csak nálunk. vagy legalábbis nálunk biztosan. ne haragudj, ha pattogtam, csak doktorbácsink stílusa egy kicsit felhúzott.
2014. jan. 13. 13:11
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kétlem, hogy kettő emelt szintűt is megkövetelnének, bár ha bírod agyilag és van kitartásod, akkor szerintem csinálj kettőt. Egy emelt nyelv, vagy egy emelt történelem vagy egy emelt magyar, tök mindegy.

A média és kommunikáció szakot meg szerintem nagyon nem kellene lehurrogni...úgy tudom, nagyon sok irányba lehet vele szakosodni és sokkal teljesíthetőbb, mint egy orvosi. Azért tényleg nem kéne letámadni azokat, akik nem rögtön mérnöknek meg orvosnak mennek.....

Ha a kérdezőnek plussz még jó kapcsolatai is vannak, akik segítenek majd bekerülni egy ilyen tematikájú munkahelyre, akkor egész szép pénzeket kereshet.

2014. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, kedves kérdező, de miféle előjelentkezés? Én is most érettségizem, bár igaz, magántanuló vagyok, de nekem a tanáraim február 15-ét mondták határidőnek. Mivel utolsó évem, gondolom szóltak volna, hogy miért nem jelentkeztem. Nem tudom, neked mit adtak, de lehet, hogy előtte jól kiütötted magad.
2014. jan. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!