Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szegedi Tudomány egyetem...

Szegedi Tudomány egyetem kommunikáció- és médiatudomány szakáról vélemények?

Figyelt kérdés
mennyi szokott lenni a ponthatár (államira és önköltségesre is kíváncsi volnék)? szokott elég jelentkező lenni? meg úgy általában, mi a véleményetek?

2014. jan. 13. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:

2012-ben:

Á.:435

K.:240

2013-ban:

Á.:455

K.:240


Tavaly úgy nézem nem is indult, gondolom senki nem érte el ezt a magas ponthatárt, pedig max. 60 embert vesznek fel, nem valami sok. Egyébként azt hallottam róla, hogy nem egy nehéz szak, nem követelnek sokat, úgyhogy nem ajánlom, mert semmire nem fogsz vele menni, meg egyébként is azt hallani, hogy nem tudnak az emberek ezzel a szakkal elhelyezkedni később, mert már annyi van belőlük. Valami más nem érdekel? :/

2014. jan. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
úgy érted, önköltséges sem indult? az az igazság, hogy nem igazán érdekel más... illetve kifejezetten ez érdekel, és ezt szeretném. jó, lehet, h túl sok ilyen végzettségű ember van, de ezzel az erővel jogászból meg közgazdászból is túl sok van. mondj még egy olyan humán melót, amivel legalább fent is tudod tartani magad (merthogy amúgy újságíró szeretnék lenni, azok meg ugye nem éppen kőgazdagok, de azért mégis valami). ezt ma már minden értelmes szakmára ráhúzzák, h túlképzés van, viszont sok embernek (mint pl nekem) nincs más lehetőség, egyszerűen nem tudna reál, vagy ilyen mérnöki szakmát csinálni... maradék: orvos vagy pedagógus. hát köszi, de nem. elsősorban itthon gondolkodom, nem jelentkeztem egy külföldi egyetemre sem.
2014. jan. 19. 11:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig ahogy elkezdtem olvasni az üzit, rögtön az jutott eszembe, hogy ajánlom majd a külföldi egyetemet neked.:D Én simán megtettem volna, hogyha nem vesznek fel ide, akkor kimegyek külföldre, azt mondják, hogy sokkal könnyebb a suli, meg én egyébként is ott szeretnék majd lakni egyetem után. Sajnos nem tudok neked ajánlani szakokat, mivel én reál beállítottságú vagyok, csak ezeket kerestem, és szerencsére ezekből is van hiány.

Tavaly indult önköltséges formában, nem max létszámmal. Szerintem azért még nézz utána, nem biztos, hogy a szegedi a legjobb választás.:/ Azért sok sikert, ha bármi más kérdésed van szívesen válaszolok.:)

2014. jan. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen a segítséget! és a nyitott hozzáállást :)
2014. jan. 19. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!