Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Annak, aki 2009-ben ment...

Annak, aki 2009-ben ment tovább középiskolába tanulni, az volt a szabály, hogy az első helyen megjelölt helyre ha felveszik, automatikusan kiesik a többiből?

Figyelt kérdés
Emlékeim szerint pont ez volt a sorrend lényege, hogy az első helyre való felvétellel kizárja a 2. 3. 4. helyen megjelölt intézményt a 8.-os tanuló. Azon vitáztam egy ismerősömmel, hogy szerinte semmi szerepe nem volt a sorrendnek. Állította ezt ő. Holott én határozottan emlékszek, hogy nem véletlenül volt sorrend felállítva a jelentkezés folyamán az iskolákban, én is 2009-ben kezdtem a középiskolát. Tudnátok nekem egy jogszabályt linkelni, ahol ez le van írva? Szeretném hitelesen alátámasztani az álláspontomat. Ha pedig még sincs igazam, akkor azt szeretném tudni.
2014. jan. 14. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:

2009-ben kezdtem el a középiskolát. Három sulit jelöltem meg. Amit elsőnek és másodiknak jelöltem, nem vettek fel (gondolom a távolság miatt mert az átlagom elég jó volt)

és amit utolsónak jelöltem oda vettek fel. Az egyébként itt van a közelben. Szóval szerintem nem számít a sorrend.

2014. jan. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én úgy emlékszek, hogyha az elsőre nem vettek fel, akkor a többi között választhattál. Csak az elsővel maceráltak mindig, hogyha azt írtuk elsőnek, akkor menjünk oda. Nekem ez rémlik.
2014. jan. 14. 16:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Figyelj, szerintem ez területenként eltér. Gondolom más a dunán és a tiszántúlon. :)
2014. jan. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Számít a sorrend, különben csak fel kéne sorolni őket egy listában, rangsorolás nélkül. Ha felvesznek az elsőnek megjelölt helyre, akkor oda mész, máshova már nem mehetsz. Ha az első helyre nem vesznek fel, de a másodikra igen, akkor oda fogsz járni, már nem vehetnek fel a harmadik helyre. Stb. Ugyanígy működik az egyetemi felvételi is.


Sajnálom, nem állok neki megkeresni az erre vonatkozó szabályzatokat, 20 évesként azt sem tudom, hol keressem. Viszont elég, ha annak utánanézel, mi a felvételi menete, mert abban lesz egy határidő, ami azt jelzi, hogy addig lehet a 8.-osoknak megváltoztatni a sorrendet. Ez szerintem már kellőképpen alátámasztja azt, hogy a sorrend igen is mérvadó - ha nem lenne az, miért is lenne külön lehetőség arra, hogy ha meggondoltad magad, még dönthess máshogy? :)

2014. jan. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!