Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó tanács a felvételire?

Jó tanács a felvételire?

Figyelt kérdés
iskola,központi,felvételi,továbbtanulás
2014. jan. 16. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
tanulj
2014. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Találd emg, hova kell a kulcsszavakat írni, előtte való éjjel már ne tnaulj, csak aludj, a dolgozata ne vigyél be kaját, se semmi rágcsálnivalót, nem fogsz éhes halni 2x45 perc alatt, viszont az baromi rövid idő és nem jó, ha bármi elvonja a figyelmed.
2014. jan. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Szia!:) Én is idén felvételizek, már nagyon izgulok a holnapi nap miatt. Összegyűjtöttem ide mindent, amit nekem eddig javasoltak:

-Vigyél magaddal csokit és sima vizet, ne üditőt. Ezektől jobban fog majd az agyad.

-Ma már ne tanulj, hanem inkább pihenj. Esetleg ha valami nagyon idegesít, akkor nézz utána. De semmiképpen se magolj késő estig, már nincs értelme csak fáradt leszel.

-Ha gondolod, ma még menj el valamit sportolni pl. futni. Ez oxigént termel az agyadban.

-Amikor írod a dolgozatot, ne akadj le egy feladatnál hanem inkább menj tovább, azokat csináld meg először amiket biztosan tudsz. Utána menj végig még egyszer, és akkor gondolkodj a nehéz feladatokon.

-Ha pánikba esel, akkor állj meg egy pillanatra, csukd be a szemed és vegyél 3 mély levegőt. (Ezt a matektanárom mondta.) Utána nyugodtan folytasd.

2014. jan. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én azt a tippet kaptam, hogy vigyek be kocka alakú cukrokat, szőlőcukrot, ugyanis ha ilyen térfogat,felület számítás van, akkor a cukrokból kitehetjük a testet, és könnyebben el tudjuk képzelni!
2014. jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,és sok sikert a holnap felvételizőknek!!!
2014. jan. 17. 19:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is nagyon izgultam tavaly, de a olyan kedves volt mindenki a környezetemben. :)

Először mindig a könnyebb feladatokat végezd el, vezess le szépen minden, szöveges válasz stb.

Én jó pár feladatsort végiggyakoroltam, de persze ugyanolyan feladat szinte nem is volt a felvételin. Egyenletek, és átszámítások többnyire mindig szoktak lenni, meg logikai kérdések. Térfogat vagy terület számítás..

Magyarban nyelvtanra épülő kérdések, fogalmazás, ahol nagyon figyelj a helyesírásra és a kifejezésekre.

Vigyél enni, inni valót, lesz szünet, szóval tankolj be, kell az erő :D

Talán magyart írtok elsőnek, aztán matekot, nálunk legalább is így volt. Én nem örültem neki, jobb lett volna a nehezén (nekem a matek kicsit nehezebben megy) túl lenni.

Eléggé remegtem, pedig nem is volt miért félnem :) Sok szerencsét hozzá!

2014. jan. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!