Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átlagosan egy egyetemen egy...

Átlagosan egy egyetemen egy ügyvédnek vagy egy pszichológusnak van több tanulnivalója?

Figyelt kérdés
2014. jan. 19. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre nem lehet válaszolni. Mindkettőnek van, csak jellegében más és majdan az "életben" a megoldandó feladatok is mások. A jogásznak a konkrétan aktuális, írott jogot kell ismernie és alkalmazkodnia a változásokhoz, mert ott mindennek törvényi és anyagi (pénzügyi) vetülete van. A pszichológia sarokpontjai inkább csak statisztikus jellegűek, nincsenek határozott cölöpök, inkább a valószínűségek között kell eligazodni és elsősorban az egyén életviteli, érzelmi problémáinak megoldása a cél (törvényi, anyagi következmények kevésbé alapvetőek).
2014. jan. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És egy ügyvéd elviselhető mennyiségnyit tanul? Tudom, hogy ez relatív és elég furcsa kérdés is, de érdekel ez az egész, viszont nem akarok egyetemista éveim alatt 0-24-ben magolni
2014. jan. 19. 08:54
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ha így kezdesz hozzá, akkor egyik se neked való. Döntsd el, hogy melyik hivatást akarod választani, és célozd be azt. Magolni nem annyit kell egy egyetemen, mint tanulni. Ha az a célod, hogy keveset tanulj, akkor keress valami büfészakot.
2014. jan. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindkét szakma olyan, amiben a tanulás nem áll meg a diplomaszerzésnél - egész életedben folyamatosan tanulni kell, tisztában kell lenned a legújabb fejleményekkel - legyen az törvényváltozás az egyik szakmában, míg valami kutatási áttörés a másikban. A kérdésed alapján egyik szakmához sincs elég hivatástudatod, szerintem válassz valami mást.
2014. jan. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő olyan szak, ahol eldöntheted, hogy mennyit teszel bele, de annyit is kapsz vissza.

El lehet mind a kettőt csupa kettesekkel is végezni, de ügyvédként nem lesz a fejedben az a sok jogszabályi háttér, ami a mindennapi munkád során kell majd, pszichológusként pedig hiába van ott a kliens, nem fogod tudni felismerni a valódi problémáját és a mögötte lévő okokat.

Mind a kettőn rengeteg az elmélet, és hosszú évek tanulását kívánja.

2014. jan. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az alapján szokás hivatást választani, hogy hol kell kevesebbet tanulni...


Én ügyvédjelölt vagyok: sok a tanulnivaló (nem magolás!!! Ilyet csak az mond, akinek fogalma sincs az egészről), a munka meg jelöltként pláne, de volt és van életem ettől még...

2014. jan. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!