Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ennyire jó a fizetése a...

Ennyire jó a fizetése a főiskolai óraadó tanároknak?

Figyelt kérdés
Gazdasági fősulira járok, több tanár nagy vezető beosztásokban van olyan multiknál mint pl. a L'oréal, logisztikai vezetők, pénzintézeteknél, bankoknál igazgatótanácsi tagok stb. Ennyire jól fizet a tanároknak a suli, hogy munka mellett még elvállalják ezt is? Megéri akkor ledoktorálni gondolom, már ha van esze hozzá az embernek...:D

2014. jan. 20. 02:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem keresnek jól.

Én amikor doktorandusz voltam, akkor kaptam 90ezret, amikor ledoktoráltam lett 140 ezer, és aki már ott van egy jó ideje kapott 170 ezret. Ezen némileg javított elméletben a béremelés, de még meg sem közelíti a valóságos költségeit a bérezésük. Ugye nekem csak a szakkönyvek -újságok- előfizetése beszerzése kerül 60+ ezerbe, és még nincsen semmi technikai újítás, csak ami létszükséglet.

Így van aki elvállal máshol munkát de nálunk volt aki régiségekkel foglalkozott, volt aki érméket gyűjtött, volt aki órákat adott, volt aki szakértő volt pályázatokban, vagy éppen részállásban tanított gimnáziumokban, vagy volt több magándiákja, de a kedvencem egy kollégám volt aki 3 hetente utazott el Franciaországba egy másik egyetemen tanítani (tömbösített órák), így volt mindig pénze. (ő volt talán a leggazdagabb az intézetben)

2014. jan. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Valószínűleg pont fordítva van, ezek a tanárok olyan jól keresnek a főállásukban, hogy megengedhetik maguknak, hogy hobbiból tanítsanak mellette heti pár órát.

De ha ez egy fizetős főiskola, akkor az is lehet, hogy jól megfizetik őket. Állami pénzből biztos nem.

2014. jan. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sulitól is függ, nálunk a tanszékvezető keres 360 ezret bruttó, amin én elképedtem, ő meg kevesellte. Mondjuk egy tanszékvezetői poszt egy híresebb egyetemen/iskolán valóban nem ennyit fizet, pontosabban nem ennyit kéne, hogy fizessen, ráadásul évtizedek óta tanít ott.

A tanítás szerintem többeknek hobbi, én szeretnék egyetemi tanár lenni, de mellette muszáj lesz mással is foglalkoznom.

2014. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, mentek a zöld kezek, a hobbiból tanítás elképzelhető :D
2014. jan. 22. 00:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is határozottan a hobbitanításra szavazok! Gazdsasági osztályon dolgom, igaz szakközépiskolában, de tudom, hogy nincs nagy különbség. Látom a fizetési papírokat... szánalmas! :( Ugyanez van az egészségügyben is, de ez már egy másik kérdés...
2014. jan. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!