Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Turizmus-vendéglátás szakon...

Turizmus-vendéglátás szakon egtur szakirányon vagyok, de nem tudok dönteni a gyakorlati helyet illetően? Tanácsot tudtok adni?

Figyelt kérdés
Szolnok megyében lakom, de tudom, hogy itt kb fölöslegesen próbálkoznék, úgysem sok jövője lenne a dolognak. Elmehetnék gyakorlatra szállodába, wellness központba, vagy utazási irodába is. Szerintetek hova érné meg? Semmilyen tájékoztatást nem kapunk a sulitól, (az ügyintézőnk semmiben nem képes segíteni) azt sem tudom mi ennek a menete igazából, vagy hogy mikor kellene elkezdeni az egészet. Jó lenne ha valaki tudna segíteni, saját tapasztalatokkal.
2014. jan. 20. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Én fehérvárra jártam, nálunk se adtak ötletet és tanácsot merre érdemes menni.

Célszerű azt választanod, ami jobban érdekel és amiben el szeretnél majd helyezkedni, mert elvégre ott "gyakorlod be" a munkafázisokat, és nyilván minél jobbat próbálj megcsípni, referenciának kell.

Én egy (wellness) szállodát választottam, mert azt néztem, miből van több, és ha kijárom az iskolát hol van nagyobb sanszom, hogy munkát találjak és felvegyenek.

Te tudod mivel szeretnél inkább foglalkozni, milyen lehetőségeid vannak a lakhelyeden, milyen messzire költöznél egy munka miatt.

Azt előre elmondom, a vendéglátásban nincs szünet, amikor mások pihennek, mi akkor dolgozunk igazán. Vannak holtszezonok is, akkor is mindig kitalálnak valamit, Kemény ipar. Az utazási irodák működését befolyásolják a külföldi desztinációk politikai, éghajlati, egészségügyi, gazdasági, stb. krízisei, problémái,a jogszabályok a légitársaságoknál is fontosak, szóval elég összetett, érzékeny rendszer, elég egy rossz hír az adott országból és már nem akar odautazni senki sem. A wellness központ ebből a szempontból nyugisabb, mindig vannak új trendek, ha működik a szalon / komplexum, lesz benne mindig munka. Vezetőségfüggő, ahogy a hotel is egyébként.

2014. febr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, ment a zöld kéz :)
2014. febr. 7. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!