Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék valakit megbízni,...

Szeretnék valakit megbízni, hogy hozza el az érettségimet az egyetemről. Ehhez, ha jól tudom kell egy meghatalmazást írni. Hol találok hozzá megfelelő sablont?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy passziváltam és addig szükségem lenne az érettségi bizonyítványomra. Nekem elég messze van az egyetem és nem szeretnék emiatt utazni. Ezért gondoltam rá, hogy megkérem egy ismerősömet, hogy hozza el. Ő úgyis oda naponta jár oda. Hogy kell megfogalmazni egy ilyen meghatalmazást?

2014. jan. 21. 17:51
 1/1 reptoid ***** válasza:

Adjál neki egy címet, pl meghatalmazás.

Utána leírod, hogy te (neved, születési időd, anyád neve, szem.ig. számod, lakcímed) meghatalmazod őt (neve, születési ideje, anyja neve, szem.ig. száma, lakcíme), hogy átvegye az érettségi bizonyítványodat az egyetemtől.


Keltezés, aláírod.

Az aljára meg 2 tanú névvel, címmel, szem.ig. számmal, aláírással.



Ennyi, nem kell túlkapni a fogalmazós részt.

2014. jan. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!