Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyes szülők miért érzik azt,...

Egyes szülők miért érzik azt, hogy leb*szni, bántani, jótól eltiltani kell a gyereküket, ha 1est vagy 2est kapnak középiskolában, úgy, hogy már elmúltak 18 évesek?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Mit kell szerinted, elszívni vele egy jointot?
2014. jan. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

de menő vagy :D majdnem nevettem is rajtad :D


szerintem mindenki magának tanul, ha meg valaki már nem is tanköteles és el akarja b*szni az életét, akkor tegye. a szülő adhat tanácsokat, de nem tartom túl igazságosnak, hogy emiatt leszidják, eltiltják ettől-attól ennyi idősen, akkor is, ha az "ő kenyerüket eszi".

2014. jan. 23. 21:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem mondanám, hogy szerintem az eltiltás/szobafogás stb. a megfelelő nevelési módszer, de azért az sem oké, ha a szülő le sem szarja a gyerek tanulmányait azért, mert elmúlt 18.

Azért hagy legyen már némi beleszólása a szülőnek, ha már ő tartja el a gyereket. Arról nem is beszélve, ha egy utolsó tróger bukdácsoló farokjancsi lesz a gyerekből, akkor kb. élete végéig a szülei vérét fogja szívni ugyebár.


Bár mellékesen megjegyzem, hogy 18 éves korra már igazán benőhetne az ember feje lágya.

2014. jan. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én alapból nem tartom szerencsésnek a jegyek miatti jutalmazást/büntetést korábban sem, meg kell tanítani a gyereknek, hogy magának tanul. De ezt értse meg, nem hiszem, hogy ha egy 18 éves csak bukdácsol a suliban, lesz.rja a tanulást, akkor a szülőnek mosolyognia kéne, mert hogy "ő már felnőtt", nincs hozzá köze. Ezzel nem azt mondom, hogy eltiltással kell büntetni, de valahogy meg kell értetni vele, hogy ha el akarja szúrni az életét, azt lehet, de ne a szülői házban. Mert vannak kötelességei, azokért illene felelősséget vállalni, különben távol áll a felnőttől, hiába akárhány éves, és egy gyereknek meg a szülei mondják meg, mit csináljon. Ha nem akar tanulni, oké, tessék munkát keresni és dolgozni, vagy elmenni szakmát tanulni, de a semmittevést és bukdácsolást miért kéne tolerálnia a szülőnek?

Jó, az más helyzet, amikor az amúgy normálisan tanuló gyerek hoz egy-két rossz jegyet, vagy az érettségi tárgyaira koncentrál és a többiből rosszabb, akkor nyilván nem jogos az egész.

2014. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, az a szülő, aki 18 évesen kezdi el a bukdácsoló gyereket nevelni meg eltiltogatni, az eléggé elkésett... Ettől függetlenül még ekkor is jobb, mint végleg szélnek ereszti a hülyegyereket.
2014. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!