Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most kezdtem az autóvezetést,...

Most kezdtem az autóvezetést, és nagyon el vagyok keseredve. Szerintetek tényleg ennyire rossz a helyzetem?

Figyelt kérdés
Tegnap vezettem le a 8. órát a 30-ból. Első órán csak a rutinpályán voltunk, következő két alkalommal egy órát a rutinon aztán az autópályán. Tegnap voltam először két órán át a városba és nagyon rosszul ment. Izgultam is,nem tudtam még mindenre figyelni,néha bamba voltam.Amikor visszaértünk a központhoz az oktató megkérdezte,hogy mikor lesz ebből jogsi? Jobb,ha most kezdek pótórákra gyűjteni...Elkezdte mondani,hogy másnak már elég 5 óra és minden megy, már mások a 8. órán nem itt tartanak,h ennyit bénáznak. Tényleg ekkora gáz,hogy nem tudtam melyik útszakaszon hanyasba teszem stb.? Nagyon elvette a kedvem,hogy már itt az elején ennyire leírt...most megyek 10-re,de szinte a sírás kerülget,annyira félek.

2014. jan. 24. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Én most vagyok túl a vizsgán. Egyrészt először voltál forgalomban, szóval kit érdekel, hogy rosszul ment, mindenki rosszul kezdte, még az oktatód is. Ha idegeskedsz és szorongsz csak rosszabb lesz, és mivel ki van fizetve és ott kell ülj így-is úgy-is, csináld inkább teljes odafigyeléssel és koncentrációval. A forgalomban nagyon sok dologra kell figyelni, természetes, hogy a figyelmed nem tudod fenntartani ha nem vagy elég tapasztalt. Kapaszkodj a fogaiddal a kormányba, és bármilyen rosszul is megy még most az elején, csináld végig a tőled telhető legjobbal. Nem kell egyből profin vezetni, csak tedd meg ami tőled telik. Sok szerencsét ^^
2014. jan. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt. Hiába vezettem le a 30 órát egyszerűen nem volt meg hozzá az érzékem. Meg is buktam többször is aztán rájöttem hogy ez nem nekem való. Ráadásul az oktatóm is egy retardált nyugdíjas rendőr volt a legrosszabb fajtából. Meg is utáltam mellette a vezetést egy életre. Amúgy fel a fejjel.
2014. jan. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj vagy legalábbis ne izgulj. Nem vagy béna, valakinek több gyakorlás kell, és ha ideges.típus vagy, akkor lehet még kell pár óra, amíg feloldódsz. Nekem anno ugyanez volt. Végül 10 pótórát vettem, de csak mert az oktatóm nyavalygott. (neki jol jott a plusz penz en nem sokat fejlodtem a maradek 10 oraban). A vizsga nagyon szepen sikerult elsore. Szerintem az oktatod eleggé lenyomja így a maradék onbizalmad is. Ha tudsz beszelj vele ora előtt, hogy ne mondjon neked ilyeneket, hogy te is erzed, hogy halalra izgulod magad es azert nem megy es kerd inkabb segitsen lekuzdeni ezt. Es mondd meg neki azt is, hogy ha ez nem.menne, akkor lehet oktatot valtanal. (vannak olyanok is, akik tudják tartani a szajuk es nem kicikiznek, hanem may. annyit mondanak "idővel jobb lesz, kezdőként ez normális".

(az en oktatom folyton beszolt, aztan egyszer kiakadtam es visszaszoltam, onnantol hirtelen megjavult a helyzet es jobban figyelt az oktatasra, nem.pedig az alazasra :-)).

Remelem a 15. ora utan mar nem irsz ide, hanem menni fog a vezetes, a 30. ora utan pedig vigyorogva fogod ujraolvasni a mostani aggódásod. (bocs az ekezetnelkulisegert).

2014. jan. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Keress másik tanárt, ha ennyire nem jössz ki vele. Annak nincs értelme, hogy cseszeget, ahelyett, hogy tanítana.

Egyébként meg nem mindenki egyforma. Én már a 25. órám körül járok, a 2. óra óta vezetek forgalomban (sőt, az első órámról is én vezettem vissza a tanpályáról), mégis sokat bénázok. Még mindig túlságosan leköt a vezetés, nem tudok a külső dolgokra is figyelni.

2014. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenki órákat számol, ne felejtsétek hogy már nem a 30óra a kötelező hanem az 580km, ami városban 30óra alatt soha nem lesz meg. :)

De a kérdező aggodalmára: ha nagyon bántó és idegesítő az oktató akkor válts, és ne foglalkozz azzal hogy másnak már milyen hamar milyen jól ment, persze, van aki tehetségesebb, de attól még te is jó lehetsz. Első alkalommal teljesen normális hogy nem ment jól.

2014. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Keress másik tanárt. Én átcsúsztam a vizsgán, negyedszerre, ehhez képest marha jól vezetek, mert sokat gyakoroltam utána profi meg szülői segítséggel is. (Négy éve van jogsim, minden nap vezetek.) Egyébként lehet csak azt kezdte el előkészíteni, hogy a zsebedbe kell nyúlnod...

Szerintem ez az óraszám nem elég ahhoz, hogy tisztességesen fel lehessen készülni, főleg ha nem intenzíven jársz, hanem mondjuk két hetente egyszer.

2014. jan. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elég régen vizsgáztam, ráadásul akkoriban jó, ha percenként egy-két autóval találkozott az ember. Azt azonban tudom, hogy mindenkinek vannak jobb és rosszabb napjai, és még a legrutinosabb sofőr is lehet indiszponált. Jövő héten jobban megy, ne aggódj. Meg aztán az is lehetséges, hogy az oktatód csak meg akar dugni.
2014. jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!