Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van 2 perced? Akkor írj pár...

Van 2 perced? Akkor írj pár sort a közvélemény kutatásomhoz!

Figyelt kérdés
Tehát szeretnék egy amolyan közvélemény kutatást végezni (a házidolgozatomhoz) és értelmes válaszokat várok értelmes emberektől köszönöm. A kérdéseim a következők: Mit tesztek annak érdekében hogy jó teljesítményt nyújtsatok a munkahelyen/iskolában? A mai rohano világban nagyon nehéz helyt állni gondolom ezzel mindenki így van. Mivel vezetitek le a stresszt? A sport szerintetek mennyire befolyásolja a teljesítőképességet? (saját tapasztalatokat várok) Mikor fekszetek le aludni általában? Tanulók! Szoktatok reggel tanulni? (sok ember vallja, reggel jobban fog az agya)
2009. dec. 4. 22:07
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
+kort nemet írjatok :)
2009. dec. 4. 22:09
 2/16 anonim ***** válasza:

"Mit tesztek annak érdekében hogy jó teljesítményt nyújtsatok a munkahelyen/iskolában?"

--> Minden órán figyelek, így a feleleteim és dolgozataim jól sikerülnek. Tanulni nem nagyon szoktam, csak ha nagyon muszáj... Inkább átolvasom este, vagy másnap óra előtt.


"Mivel vezetitek le a stresszt?"

--> Forró fürdő, majd párommal megnézünk egy filmet, összebújva... Nagyon nyugtató! :)


"A sport szerintetek mennyire befolyásolja a teljesítőképességet?"

Ha van kedvem sportolni (tesi óra), felfrissülök tőle... Élénkebben figyelek órán, mert amúgy elég punnyadt tudok lenni...


"Mikor fekszetek le aludni általában?"

--> 22:00-23:00 óra között általában.


"Szoktatok reggel tanulni?"

--> Régebben többször felkeltem, az elmúlt 1-2 évben inkább kinyomom a telefonom, és alszom tovább... Lusta lettem :) De reggel a buszon van kb. 25 percem, akkor szoktam olvasgatni az anyagot. Kicsit fog csak jobban az agyam, mert tudom, hogy nincs rá több időm, így kénytelen vagyok megtanulni :)


18L

2009. dec. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én úgy teszek, mintha dolgoznék. Ők úgy tesznek mintha fizetnének! :)

Szépen mosolygok a főnökömre, néha meghívom egy kávéra, ez jót tesz az értékelésemnek.

A sporttól elfáradok! :D

Éjfélkor fekszem, hatkor kelek.


41/F

2009. dec. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

1.:tanulok hogy jó legyen a teljesítményem 2.: Counter Strike-ozok és hülye videókat nézek. na meg böngészek neten

3.: ha nem viszed túlzásba de mozogsz ok minden 4.: 23-22 óra akár éjfél is. 5.: igen néha szoktam (sőt)


13 lány

2009. dec. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Igazából semmi különöset nem teszek annak érdekében, hogy jó teljesítményt nyújtsak..reggel kv-t iszom,hogy fogjon valamennyire az agyam és értelmes fejet tudjak vágni.

A barátaimmal szoktam bulizni menni stresszlevezetés gyanánt. Már nem sportolok, de régen capoeiráztam és iszonyatosan lefárasztott, kb semmire nem tudtam koncentrálni.9-fél 10 körül fekszem le,és 5 kor kelek, de így is hullafáradt vagyok. Nagyon sokszor szoktam reggel a buszon és a metrón tanulni(kb 1,5 órát utazom)és nekem tényleg jobban fog reggel az agyam, meg suli után leginkább semmit nem szoktam csinálni, max olvasni és gépezni.

16/L

2009. dec. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A munkát befejezni nem lehet,csak abbahagyni.Én már tudom kordában tartani az indulataimat.Nem veszekszem és nem emelem fel a hangom.Sokat mosolygok és magabiztos kedves vagyok.Ez átragad a kollégákra.Nem pletykálkodok. Nem viszem haza a munkahelyi gondokat. Azért van másnap, hogy megoldjam. 11 körül fekszem és 7-kor kelek. Hétvégén kialszom magam ,és ekkor foglalkozom a lakással is.

48/L

2009. dec. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

1, a munkám engem minősít, ezért a legjobb tudásom szerint végzem.

2, hangos zene mellett énekelek a kocsiban, sportolok, sétálok és a macskáimmal játszom.

3, sport kitartásra "nevel", szerintem javít a teljesítőképességen.

4, 22-23 óra néha éjfél.

5, már nem vagyok tanuló, de sosem tanultam reggel.


30N

2009. dec. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

1. Utálok tanulni ezért nem is rendelkezem fényes jegyekkel.. inkább puskázok, mert ami nem érdekel egyszerűen nem tudom megjegyezni.. / Munkahelyen igyekszem a feladataim elvégezni és segíteni a kolegáknak is ha van rá időm.. Elsősorban ott is magamnak akarok megfelelni nem a főnökeimnek, mert ők ha akarnak így is úgy is belém kötnek! :)


2. A stresszt általában a hobbijaimmal próbálom levezetni, vagy elmegyek valahova csak ne legyek itthon.. De általában sikerül befordulnom..


3. A sport sztem fitten tartja az embert mert általában párosul mellé egy egészségesebb életforma! Ezért sztem emelei a teljesítőképességet. Én sajna túl lusta vagyok bárminemű testmozgáshoz xD


4. Általában 23 és éjfél között fekszem, reggel pedig 9-10 között kelek! :D


5. Általánosban volt rá példa. A többi ott van az első válaszomban! :)


20/L

2009. dec. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mit tesztek annak érdekében hogy jó teljesítményt nyújtsatok a munkahelyen/iskolában?

Órákon yakran próbálok meg figyelni, otthon is tanulok, és így egy jó teljesítményt eltudok érni. Bár előfordul, hogy felelésekre nem tnaulok, de dolgozatokra igen, de így is jeles tanuló vagyok. (NEM példás)


Mivel vezetitek le a stresszt?

Esténként tanulás után vagy akár közben is veszek egy forró fürdőt és jól érzem magam tőle.


A sport szerintetek mennyire befolyásolja a teljesítőképességet?

Engem nagyon leszív a sport. Úszni szoktam, és ha úszok 10-20 hosszat, miután hazaérek 6 óra körül, már nem bírok tanulni mert nagyon fáradt vagyok.


Mikor fekszetek le aludni általában?

Én iskol után hazaérve alszok 1-2 órát. Ekkor este 11 körül szoktam lefeküdni. Másesetekben is.

2009. dec. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

1. Hogy minden flottul menjen, próbálom ápolni a lelkemet is, mert rosszkedvűen, szívkifacsarodással nem lehet koncentrálni. Tehát amellett, hogy tanulok, figyelek órákon, megpróbálok baráti kapcsolatokat kiépíteni, szórakozni - általában írni szoktam regényt-verset-novellát, beszélgetni az élet mindenféle részletéről másokkal, stb.

2. A stresszt általában szómenéssel és grafomániával enyhítem, már évek óta. Igényesen, de határozottan kimondom, amit gondolok, vagy ha nem tehetem élőszóban, blogot írok, novellát, és kreativitássá igyekszem átformálni a dühömet, az idegességet. Esetleg bedobok valami zenét, és addig kínlódok vele végtelenített lejátszási módban, amíg rá nem jövök, hogy "fúj, ez lenne az egész? hát most már nem csak kifújtam magamat, hanem el is untam, elfáradtam...".

3. A sport milyenségétől és mennyiségétől függ. Ha valaki versenyszerűen csinálja, egy nap többször is, reggel, késő este, hétvégén, akkor ahogy látom a környezetemben, kevesebb ideje és energiája marad, hogy elvégezze a többi tevékenységet. De heti néhány alkalom nem árt, sőt, javítja a koncentrálóképességet, az állóképességet, és így jól lehet teljesíteni. Én pl. ezért imádtam aikidózni: elfáradtam, de utána kitisztult aggyal könnyebb volt gondolkozni, tanulni.

4. Sajnos kifejezetten bagolytermészetű vagyok, így 11, fél 12 környékére tolódik, mert akkor kezdek el élni, szórakozni.

5. Reggel általában csak szavakat szoktam tanulni a nyelvórákra, de csak akkor, ha előző este lefekvés előtt már átnéztem a szólistát. Akkor tényleg fog az agyam, egyébként nem, ezért nem szokásom más tárgyakból.


18/L

2009. dec. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!