Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kell tennem, hogy ápolónő...

Mit kell tennem, hogy ápolónő lehessek?

Figyelt kérdés
Még van 2 évem a középiskolában, de vendéglátás-idegenforgalom szakra járok. Már nem akarok új iskolába menni, szóval akkor szeretném ha már leérettségiztem és utána elmennék valamilyen továbbképzésre vagy nem tudom hová kell ilyenkor menni. Semmit nem tudok róla, szóval mindenféle információval a segítségemre lennétek. Tudom, hogy Magyarországon nem fizetik meg őket rendesen (mint ahogy senkit), ezért ezt most hagyjuk ki. Az is lehet, hogy külföldre költözök majd valamikor ha sikerülne. Nem idősek között szeretnék lenni, hanem gyerekek között, de nem szülésznő hanem ápolónő. Segítenétek? És hol lehetnek ilyen iskolák? Leginkább Borsod megye közelében gondoltam.

2014. jan. 28. 16:26
 1/5 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy érdemes-e nagyon ráfeküdni valamelyik tantárgyra? Mennyire kell jó tanulónak lenni?
2014. jan. 28. 16:28
 2/5 anonim ***** válasza:
Nos én érettségi elött,de majdnem ápolónak tanulok..:) Idén végzek. Szerintem nem kell ráfeküdni tantárgyra,talán a biologia jól jöhet van benne egy két olyan anyagrész ami hasznos lehet késöbb. Én Csongrád megyei vagyok,de itt egész egyszerű a jelentkezés,érettségi után is. Mivel ápolonö mindig kell,viszont nem olyan divatos szakma igy nem kell annyira megdolgozni hogy felvegyenek. A bentmaradásért annál inkabb.Mivel emberekröl van szó 100% -os teljesitmény kell.MErt sok esetben vagy életben marad vagy megölöd.Bár ez elég sarkalatos. Sok sikert!
2014. jan. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Én ápolónőnek tanulok a Semmelweis Egyetemen.

Lehet, hogy a felvételi ponthatár nem volt magas, ellenben az a tudás amit megszerzel a tiéd, és hasznodra válik a későbbi tanulmányaid során is (azaz egyetemen, okj-n, akárhol)

úgyhogy érdemes ráhajtani a bioszra leginkább!!!

Az okj-s képzésnek is megvan az előnye, pl hogy könnyebb elvégezni mint egy egyetemet és hogy több a gyakorlat. viszont a diploma mindig jól jön, hiszen tudsz magasabb szintekre lépni vele. ha bármi személyes, vagy konkrét kérdésed van, nyugodtan írj nekem!:)

2014. febr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Borsod megyében van ilyen képzés a megyeszékhelyen
2016. ápr. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy Egerben (szomszéd megye)
2016. ápr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!