Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME vagy Cambridge nyelvvizsga...

BME vagy Cambridge nyelvvizsga? /angol középfok/

Figyelt kérdés
Melyik ér többet? Mennyire nehéz? Milyen tapasztalaitok vannak ezzel a két nyelvvizsgával kapcsolatban ?

2014. jan. 28. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindkét nyelvvizsga államilag elismert de szerintem a Cambridge vizsgával jobban jársz, mert az pl Angliában is elismert nyelvvizsga. Legalábbis én így tudom, de lőjjön le valaki ha nem így van :))
2014. jan. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Cambridge sokkal nehezebb és drágább is.
2014. jan. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nehezebb és drágább de külföldön is elismert. Nekem BME nyelvvizsgám van, és most hogy ki akarok menni Angliába, kb semmit nem érek vele ezért mehetek mégegy vizsgát letenni. Ha már választ az ember, akkor olyat válasszon, ami kint is elismert, mert ha úgy hozza a sors (én se gondoltam még 16 évesen hogy ki fogok kerülni Angliába), ne kelljen plusz pénzt fizetni. A BME volt akkor kb 20 ezer ft, most fizethetek még rá jó sokat. Tehát, ha választasz akkor olyat ami nemzetközi!
2014. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mit bánom én melyiket ismerik el külföldön,én csak plusz pontokra hajtok,amihez kellene egy angol középfok.Én a legkönnyebb nyelvvizsgát keresem.Szerintetek melyik az?
2014. jan. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. ÉS a City and Guilds-hez mit szóltok ? Az is nemzetközi és nem is vészes az ára. hallottatok valamit róla ?
2014. jan. 30. 19:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha normálisan megtanulod a tételeket, szépen gyakorolsz a magnóhallgatásra és tisztában vagy a nyelvi szabályokkal akkor bármelyikre mehetsz, mert sikerülni fog. De én úgy hallottam hogy a BME könnyű, de szóbelin tudnak ám bunkók lenni. A City and Guiltsről nem tudok sokat mondani, az én szakközépiskolámban is szokták tartani a vizsgát, és az én angol tanárom a vizsgabiztos, ezért nem oda mentem és inkább a Cambridge-t választottam. De elég sok C&G próbavizsgát végigcsináltam, és szerintem egyáltalán nem nehéz, vannak benne nehezebb feladatok, de vannak közte olyanok is, amivel simán összeszedhetsz annyi pontot hogy átlökjenek, ha esetleg valami gubanc lenne. Szóval csak annyit mondok hogy hajrá :) Aki pedig itthon akar tanulni tovább, annak tényleg mindegy hogy melyikre megy el, a lényeg hogy sikerüljön :)) Sok sikert nektek! :)
2014. jan. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!