Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti milyen faktot, szakot,...

Ti milyen faktot, szakot, egyetemet választanátok a helyemben? (lent folytatás)

Figyelt kérdés

A biológia fakt biztos, illetve még vacilálok a földrajzon is. Matekból is jót kell írnom, viszont emeltre nem vállalkoznék, a közepet biztos jobban megírnám, és nem kötelező az emelt sem, van hozzá agyam, de nem ez az elsődleges számomra, és csak 2 faktot lehet választani.

BCE-n a biomérnöki és az élelmiszermérnökit néztem ki, BME-n a közlekedésmérnökit, építőmérnökit, és az ELTE-n a földtudományit, földrajzt és környezettant.

A biosz és a földrajz a kedvencem, a törit is szeretem még, de azzal nem tudnék/akarok tovább menni. A matekot is szeretem, ahhoz is van agyam, viszont csak másodlagos az előbbiek mellett. Az infó még olyan, hogy jó vagyok belőle, viszont szakmailag nem vonz.

A gyengén az irodalom és a nyelvtan, illetve kémiából és fizikából sem vagyok egy zseni, max. ha nagyon, de nagyon rávenném magam.



2014. febr. 2. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizika nem megy, akkor a közlekedésmérnök meg épitőmérnök kilőve.
2014. febr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mérnöki szakokhoz pedig fizika faktot vállalj! Nagyon vedd rá magad, ha ilyen helyre akarsz jelentkezni.

Ezen felül csinálj meg egy nyelvvizsgát még középiskolában legalább.

Ezen felül pedig én a biológiát mondanám és a földrajzot, de ezekkel egy komolyabb mérnöki szakon semmire nem mész, ahogy gondolom élelmiszermérnökként meg nem igen kell fizika...

Először találd ki merre indulsz és utána tudsz faktokkal ehhez igazodni.

2014. febr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Holnap lesz "próbafaktválasztás" vagyis felmérik, hogy milyen faktokat mennyien vesznek fel, és eszerint hogyan indítanának csoportokat. Én a biológiát és a földrajzot akarom bejelölni.

Leginkább a biomérnöki és az élelmiszermérnöki érdekel, azután következnek a földrajzos szakok (földtudomány, környezetten, földrajz), és mivel épp elégszer hallom, hogy ezekkel semmire sem megyek, ezért van még 2. helyen a közelekedésmérnöki is, mert maga a szak nagyon érdekel, az építőmérnöki pedig mindig is a választottak közül szerepelt.

Egy angol középfokú nyelvvizsga van tervben, illetve az angol érettségit is előrehozom, azt is középszinten írom meg, illetve egy német középfokút is le szeretnék tenni (ezt nem hiszem, hogy a gimis éveim alatt)

2014. febr. 3. 15:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Környezettan, földrajzzal nem mész túl sok mindenre. Elmehetsz tanítónak, tanárnak, jelenleg más jövője nem igen van az ott végzetteknek, mert elég túltelített. A földtudományról nem tudok sok mindent.

A közlekedés és építőmérnökiben van jövő, ha jól választasz szakirányt, de oda nagyon kell a fizika. Érdemes arra is ráhasalni. Ha már környezettan, akkor inkább környezetmérnöki, bár azt sem mondanám, hogy kapkodnak értük.

2014. febr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!