Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sima érettségivel,35 évesen...

Sima érettségivel,35 évesen el lehet kezdeni egy mozdonyvezetői tanfolyamot?

Figyelt kérdés
2014. febr. 4. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Ha fizetsz!
2014. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha érdemes lehet,akkor esetleg gyűjtenék rá.Viszont egy ismerős azt mondta,hogy még sokan is vannak,ez eléggé elvette tőle a kedvem.
2014. febr. 4. 13:37
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azért annyira nincsenek sokan. Ártani semmiképp se árt, legalább lesz eggyel több dolog amihez értesz.
2014. febr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy belevágok,de meló mellett nem lesz könnyű,ha egyáltalán lehetséges.
2014. febr. 4. 14:48
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Valahogy csak meg lehet oldani :)
2014. febr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, jelenleg óriási a túljelentkezés erre a hivatásra. 2010-ben lett meghirdetve az utolsó 30 fős mozdonyvezető-tanfolyam, már akkor 500 környékén volt a jelentkezők száma. Képzeld el, ha 4 éve nincs rendes képzés, most hányan lehetünk. Én 21 éves vagyok, arról pont lecsúsztam, mert még nem volt meg az érettségim, így jelentkezni sem tudtam. Indult ez a motorvonat-vezetős hülyeség egy éve, arra 900-an jelentkeztek, és 22 vagy 23 fővel indultak el. Állítólag most 2014-ben, de lehet csak 2015-ben lesz majd egy képzés a szokásos 30 fővel, amire szerintem az is elképzelhető, hogy négyjegyű lesz a jelentkezők száma. Arra a 30 főre, amiből már 20 protekcióval biztosan bent van. Szóval a helyzet még 21 évesen is olyan szinten lehetetlen, hogy én már kezdem feladni. Persze jelentkezni lehet, aztán hátha, de szerintem ne éld bele magad.


Viszont ha van 3 millió forintod, a KompLEx Trening Kft. szokott indítani magántanfolyamot. Erre többnyire magánvasutak iskoláznak be utcáról érkezett mozdonyvezető-gyakornokokat, tehát akik itt végeztek, úgy tudom, egyik sem önerőből fizette ki a 3 misit. De ha épp van feleslegben ennyid, úgy elképzelhető, hogy összejöhet.


Sok sikert, ha tényleg komolyan gondolod, a remény hal meg utoljára - szokták mondani. Viszont ha "csak úgy", "hogy ehhez is értsek", hát úgy inkább ne vedd el mástól a helyet, aki erre szeretné szentelni az egész életét.


Jah, és munka mellett nem lehetséges elvégezni, ez ezer százalék. 9 hónap iskolapaddal kezdődik az oktatás, ami hétköznap 8-15 óra környékéig tart. Viszont a képzés ideje alatt fizetést kap a dolgozó, hiszen dolgozónak számít. A munkakör neve: mozdonyvezető-gyakornok. Valamivel kevesebb, mint egy rendes mozdonyvezetőé.

2014. febr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ha ez a helyzet,akkor ez így egészen esélytelen nekem.Nem akartam senki helyét feleslegesen elvenni,ha elkezdhettem volna a tanfolyamot,akkor komolyan vettem volna,és életre szóló hivatásként végeztem volna én is.Bár az igaz,hogy már nem vagyok kimondottan vasút fanatikus,de mindig is szerettem a mozdonyokat,óvodás,kisikolás korom óta,akkoriban meg voltam veszve értük.
2014. febr. 4. 21:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha komolyan gondolod, és úgy érzed, a nyugdíjig szívvel-lélekkel tudnád csinálni, én azt mondom, még most sem késő, ha meghirdetik, add be a jelentkezést, aztán lesz ami lesz. Egy próbát megér, de csak ha igazán komolyan gondolod. Nem tudom, most hogy van, de régen talán 40 év volt a felső határ. Hogy most van-e ilyen, azt nem tudom.


Idézek az Index Fórum idevágó topicjából, az egyik mozdonyvezető írta az egyik érdeklődőnek nem is olyan rég:


"Talán még annyi tartozik hozzá, hogy aki nem csillogó szemmel, lelkesen fogja meg a mozdony kapaszkodóját, az ne is jöjjön gyakornoknak, akármennyi pénzért se!"

2014. febr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!