Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van egyáltalán...

Szerintetek van egyáltalán értelme egyetemre való jelentkezés során negyedik, ötödik szakot megjelölni? Nem bírom elhinni, hogy valakit felvesznek egyetemre, ha azt ötödikként jelölte meg, és az első négyhez nem volt elég pontja.

Figyelt kérdés

Első három helyen pszichológiát fogom megjelölni, a negyedik, ötödik helyre pedig történelem és sportszervező szakra fogom.

Ha nem fogom elérni pszichológiára a minimum ponthatárt, felfognak venni a negyedik vagy ötödik helyre ha megvan oda a pontom?


2014. febr. 4. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha megvan a pontod, akkor természetesen felvesznek, mivel a Te felvételi pontszámodat is belekalkulálták. Nézz utána hogyan alakul ki a ponthatár! :-)
2014. febr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az algoritmus biztosítja, hogy ne leygenek rosszabb esélyeid sehova, azért mert te azt negyediknek jelölted meg, első helyett.


A "ponthatár" a felvételizők pontjaitól függ (a felvettek közül az, akinek a legkevesebb pontja van), tehát így nem értelmes a kérdés. Olyan viszont nem lehet, hogy valakit felvesznek, akinek kevesebb pontja van, oda ahove te jelentkeztél (feltéve, hogy téged nem vesznek fel egy magasabban megjelölt egyetemre).


Ettől függetlenül szerintem sok értelme nincs alapvetően, de pár embernek kapóra jöhet.


Főként pl. ha valaki nem tudja mi akar lenni, vagy két írány is érdekli, esetleg van egy kevésbé élethű és egy biztosabb terve is.

2014. febr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 4. 16:54
 4/9 anonim ***** válasza:
És ha az az 5, amit megjelöl valaki olyan, hogy csak néhány pont köztük a különbség? Lehet, hogy mindegyiken 370-380 között lesz a határ, és neki nem lesz 380 pontja, csak 372.
2014. febr. 5. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan, mi nem érthető azon, hogy az első olyan szakra vesznek fel, ahová elég a pontod?

Ha az elsőre elég, akkor oda. Ha nem elég, de a másodikra igen, akkor oda. Ha sehova se elég, akkor meg így jártál.

Nem értem, hogy az utolsó válaszadó mit nem ért.

2014. febr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es, Neked is erősen ajánlom, hogy bogarász át hogy alakulnak ki a ponthatárok!
2014. febr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Bocsánat, de azt hiszem, én magyaráztam rosszul. Nem érdeklődni akartam, ismerem a módját. Csupán a kérdező nem tudta, mi értelme 5 szakot megjelölni. Én csak arra tettem fel a kérdést, hogy lehet, hogy valaki megjelöli 5 helyen ugyanazt a szakot, és mondjuk az elsőre 380, az ötödikre 370 kell, tehát alig van különbség, de a jelentkezőnek mégis csak utolsó helyre lesz elég a pontja. Mert ilyen esetben van értelme megjelölni.
2014. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nyugalom emberek, én is értem, hogyan számítják a pontokat, illetve az utolsónak felvett embernek a pontja a ponthatár.


A kérdésem ara irányult, hogy nincs-e százalékosan elosztva, hogy mennyit vesznek fel.

Példa:

ELTE - Pszichológia


60% - Felveszik azokat, akik első, második helyen jelölték

20% - Akik harmadik helyen jelölték

10% - A 4. helyen

10% - Az 5. helyen.



Szóval, hogy nem-e így osztják el a felvehetők számát, hogy nézik ki hanyadik helyen jelöli meg..Végül is ez volt a kérdésemnek a lényege:)

2014. febr. 5. 12:48
 9/9 anonim ***** válasza:

De ha tudnád hogy működik a pontszámítás, akkor nem kérdenél ilyet:D A kettő kizárj egymást.

És nem, nincs ilyen. Miért lenne? Egyáltalán hogy húznák meg így a ponthatárt? Nem is lehetne kivitelezni.


Mégis mi értelme lenne, hogy ha vkit felvennének mondjuk 290 ponttal, mert ő elsőnek jelölte, vkit meg 400-zal nem, mert ő csak 5.-nek jelölte?


Semmi más nem számít, csak a pont. A sorrend NEKED van.

2014. febr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!