Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakokat érdemes...

Milyen szakokat érdemes megjelölnöm az alábbi érettségikkel? Amelyekkel nagyobb lehetőség van elhelyezkedni? (magyarázatot is olvass)

Figyelt kérdés

Sajnos a középiskolám közel sem egy elit suli volt, ezáltal szinte fel sem hozták a továbbtanulás lehetőségét, így vajnyi kevés tájékoztatást kaptunk a lehetőségekről, a környezetemben sem volt senki, aki segíteni tudott volna, milyen szakra érdemes menni. Viszont mindegy, ez már történelem.

Ezáltal matekból, fizikából, bioszból elég gyenge érettségiket írtam, nem is foglalkoztam velük.


Most ott vagyok, hogy pszichológiára és politológiára akarom beadni, de ahogy egyre jobban olvasgatom több oldalon a fórumokat azt látom, kevés esélyem van a legtöbb bölcsész szakkal elhelyezkedni.


Az alábbi érettségi eredményeket tudom felmutatni, amelyeket érdemben lehet nézni pontszámításnál:

Történelem emelt: 90%

Magyar közép: 90%

Társadalomismeret közép: 89%


(A matek 34%, az angol 60% lett, illetve 90 vihető pontom lesz)


Tudtok olyan szakokat mondani, ahol felső három tantárgyat beszámítják, és érdemes is oda jelentkezni? Tehát felvételinél nézik, és azt mondod van abban a szakban valamennyi ráció. Én már teljesen átbogarásztam mindent, megvettem a könyvet is, de kikérném mások véleményét is.



Az olyanok válaszokat, hogy "amit szeretnél csinálni, azt válaszd" hagyjuk, mert jelenleg azok a szakok érdekelnek, amivel viszonylag van esélyem elhelyezkedni és nem éhbérért mindezt. Illetve nem vitaindító kérdés, hogy a bölcsész karokat fikázók és támogatók egymást öljék itt!

Előre köszönöm, igaz kicsit hosszú lett a magyarázat.


2014. febr. 4. 17:22
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!