Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű angol érettségi?

Emelt szintű angol érettségi?

Figyelt kérdés
Angolból megvan a felsőfokú nyelvvizsgám, ORIGO-nál csináltam, májusban előrehozott érettségit szeretnék angolból, de kicsit félek az emelttől, mert a tanár mindig mondja, hogy ráérünk jövőre emeltezni, viszont most ha megcsinálnám, jövőre nem kéne bejárni órára, tudnék a többi tantárgyra koncentrálni. Szerintetek emeltezzek most? Felsőfokúm megvan, azt mondják, hogy az emelt érettségi egy középfokúnak felel meg. Nem kell tőle félnem, ha gyakorlom a típusfeladatokat?
2014. febr. 4. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt szintű érettségi azért valahol a középfok felett helyezkedik el. A felsőfokú nyelvvizsga miatt ne bízd el magad, de ha rendesen készülsz érettségire, akkor annak sem szabadna problémát okoznia. Nem gondolkozol olyan lehetőségben, hogy előrehozottan középszintű érettségit teszel, és majd jövőre szintemelőzöl? A középszintet valószínűleg stabilan jóra tudod írni, így ha nem sikerülne olyan jól az emelt, akkor is ott lesz biztonságban a középszint.
2014. febr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam ilyenen is, hogy most májusban közepezek, az úgyis sikerül, aztán ősszel szintemelő. De sokan mondják, hogy minek menjek 2x, mikor úgyis emelt fog kelleni azokhoz a szakokhoz, amiket nézek, és ha készülök rá rendesen, meg elmegyek magántanárhoz is párszor, akkor sikerül. De tényleg tanácstalan vagyok... pedig nemsoká le kell adni a jelentkezést.
2014. febr. 4. 17:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért menjél kétszer, mert akkor két eredményed lesz, és választhatsz közülük, és van egy kis esélyed, hogy ha véletlenül pont kifogsz egy rossz napot, akkor ne ússzon el rajta az eredményed.

Meg azért is, mert a tanárod azt mondta, és ő ismer téged, és tudja, hol tartasz. Bízzál benne, mert ért hozzá, és ő a felelős érted (persze saját magadon kívül), nem mi itt.

2014. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Cambridge ESOL nyelvvizsgám van, és én letettem az emelt szintű előrehozott érettségit. Szerintem ha biztos vagy a tudásodban, akkor nyugodtan menj, tényleg könnyebb volt az érettségi időszakban hogy egyel kevesebb tárgy miatt kellett izgulnom.

Igazság szerint én nem gyakoroltam az angol érettségire semmit, szerintem könnyű volt a Cambridge-hez képest, de ha te még gyakorolsz is akkor igazán nem lehet gond :)

2014. febr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!