Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan aki 2es-3as volt...

Van olyan aki 2es-3as volt matematikából, de elkezdett tanulni és most kitűnő? Vagy esetleg valami másból sikerült javítani?

Figyelt kérdés
2014. febr. 5. 07:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én régen szinte minden évben rosszul teljesítettem matekból. Baromi sokat tanultam és 1 jegyet tudtam javítani. 2-3-asból szerintem sosem leszel kitűnő, ezt felejtsd el.
2014. febr. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Középiskolában igen rossz voltam matekból (először 4, végére csak 3) és fizikából is (10-ben meg is buktam belőle).

De eltelt kb. 15 év, újraérettségiztem mindkettőből 86-88%-ra és elkezdtem az egyetemet levelezőn, az első félévet csont nélkül teljesítettem.

Szerinted ez javulás?

2014. febr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Ez nem javulás, csak mák! Jó, hogy 15 év alatt fejlődtél annyit, hogy megtudtál csinálni 80%-osra egy érettségit! A kérdésre válaszolva pedig: nem leszel kitűnő. Ha nincs érzéked hozzá, akkor mindegy, mennyit tanulsz!
2014. febr. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igazából a matekot nem lehet kettesre, hármasra tudni. Történelemből, magyarból működhet az, hogy csak kevés tudása van az egyik témakörből, de ettől még a másikból lehet kitűnő.

A matek nagyon egymásra épül. Úgy kellene tanítani/tanulni és értékelni, hogy a tudásanyagnak ki hány százalékát vette át - de csak a tökéletes tudást elfogadni. Tehát amíg nem megy tökéletesen pl. a fordított arányosság, addig azt gyakorolni.


Szóval szerintem a kettes-hármasról ötösre csak úgy működhet, hogy visszamenőleg is megtanulni mindent, ami középiskolában már nagyon nagy meló, mert nagy a lemaradás. Különösen, hogy ha valaki le van maradva, akkor neki valószínűleg nincs is érzéke hozzá. (Én azért szerettem a matekot, mert nem kellett rá tanulni - igazából kellett, de a házi feladatokat izgalmas rejtvényfejtésnek éreztem, nem tanulásnak.)

2014. febr. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#2: Ez tényleg nem bizonyít túl sokat. 15 év alatt elég rendesen változik az ember hozzáállása. Illetve egyáltalán nem mindegy, hogy milyen szak 1. félévét telhesítetted "csont nélkül" (ami továbbra sem bizonyít semmi témábavágó dolgot).
2014. febr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gépészmérnöki 1. félévét teljesítettem, matek-fizika négyes lett, miközben ezekből a tárgyakból az évfolyam felét visszatapsolták.
2014. febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
rossz voltam matekból, 2-3-mas. néha becsúszott egy 4-es TZ. aztán elkezdtem megirni a házit, (nem szünetben lemásolni), meg figyelni, és rájöttem, hogy ez érdekel engem. Most meg azon vagyok hogy gépészmérnökire menjek.
2014. febr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6 Gondolom a kérdező nem akar várni 15 évet, amíg benő a feje lágya és rájöjjön, hogy a tanulás nem rossz.


Az én történetem: Jó voltam matekból, de középsuli elején egy kicsit visszaestem. 10. év végén 2-es lett a matek kisérettségim. 2 évre rá írtam egy 5-ös matek érettségit és programtervező informatikán most végeztem a 3. félévvel. Lehet tudsz belőle reményt meríteni.

2014. febr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én gimnázium első félévében hármas voltam matekból, év végén négyes, második év első félév ötös és maradtam úgy. Bele kellett dögleni de megérte. Fazekas gimnázium, spec mat szak, jó régen.
2014. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy nagyon szigorú matektanárom mondta mindig ezt,aki soha nem kegyelmezett és érettségi előtt is simán megbuktatott ha csak fikarcnyi esélye is volt hogy cserbenhagyod és megbuksz!

"A matematika is olyan mint a nyelvtanulás,matematikául kell tanulni,1. tanulsz,2. gyakorolsz,lehet neked 100x többet kell gyakorolj de ha megteszed te is 5-öst fogsz kapni mint az osztály legjobbja!"

2014. febr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!