Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék még jelentkezni...

Hogyan tudnék még jelentkezni okj-ra? Vagy szakmára?

Figyelt kérdés
Féléve nem voltam iskolába hosszú story. Van egy érettségim és még szeretnék egy szakmát.Most nagyon szeretnék tanulni,hogy abban a szakmában amit tanultam később eltudjak helyezkedni.Most nem dolgozok.Szóval egész nap nem csinálok semmit és ez aggaszt nagyon.

2014. febr. 5. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad rosszul ez miatt, énis tavaly tanultam, nekem 3 volt osztálytársam is most otthon van nem tanulnak és nem dolgoznak, hanem készülnek egy javitó érettségire, bár az egyik már dolgozik, de ez miatt ne érezd magad rosszul, sokan vannak így, szerintem már csak szeptemberben tudsz okj-t kezdeni, arra meg jelentkezhetsz bármikor, addig meg segíts otthon, élvezd ki az életednek ezt az időszakát!
2014. febr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy OKJ-ra VAGY szakmára. Az OKJ (Országos Képzési Jegyzék) tartalmazza a szakmákat, pontosabban szakképesítéseket. Bármikor el lehet kezdeni egy szakképesítő tanfolyamot. Iskolai rendszerben kötöttebb az időpont, felnőttképzésben akármelyik nap indulhat.
2014. febr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak az 100.000 ft be kerül meg 200.000 ft nekem meg nincs annyim
2014. febr. 5. 23:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Tanulni két módon lehet, támogatással vagy támogatás nélkül. Az állam mindenkinek biztosít egy ingyenes lehetőséget, hogy szakmát szerezzen. Ez elsősorban akkor igaz, ha valaki 23 éves korig és iskolai rendszerben végzi. A felnőttképzők általában magáncégek. A piacból élnek, nem jótékonykodhatnak ingyenes oktatásokkal.
2014. febr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Majd ősszel
2018. okt. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!