Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizika vagy programozó szakhoz...

Fizika vagy programozó szakhoz kell több matek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy csak az tud rá válaszolni pontosan aki mind két szakra járt, de mégis melyik szakon mennek bele jobban a matekba?(elég csak közelítőleg tippelni)

Illetve melyik szakhoz kell több matek tehetség és melyikhez kell inkább szorgalom a kettő közül?

Csak kíváncsiság :)



2014. febr. 7. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a fizikára tippelek, hogy oda kell több. A másik kérdésre nem tudok válaszolni, nekem sosem jelentett gondot a matek, max a statisztika.
2014. febr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Alap műszaki matematika van mindenhol. 1 félév analízis 1 félév valszám 1 felév op kutatás. Ennél több csak matematika bsc-n van.
2014. febr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Hülyeség, amit a második írt ennél, azért jelentőseb több matematika van sok szakon.


Most ránéztem egy fizika bsc mintatantervére (én mérnökinformatikus vagyok) és szerintem kb. ugyanannyi tárgyunk van, mint matematikai alapozó, de eléggé máshogy van összerakva szóval nehéz összehasonlítani. Arra meg abszolút nem látok rá, hogy későbbi tárgyak mennyire matek alapúak (nálunk pl.: kódolás technika, algoritmus elmélet vagy jelek és rendszerek ezek lényegében alkalmazott matematika/határterület)


Aztán persze szaktól is nagyon függ. Egy szoftvertervező lehet, hogy sok matekot tanul, de abból keveset fog hasznosítani míg egy matematikai modellező nyilván jóval többet, mint egy fizikus.


Fizikában fontosabb az analízis tudtommal, míg informatikában inkább gráfelmélet, számítástudomány, számelmélet, algebra kell. (De ha pl. egy hullámot kell grafikusan megjeleníteni vagy egy éppen egy programot kell írni, ami sin-t számol gyorsan, akkor informatikában is kell az analízis, fizikából nem tudom, hogy kell számítástudomány, számtudomány vagy gráfelmélet; lineáris algebra nyilván kell, hogy mozgásokat leírjanak, de talán kisebb mértékben)


Szerintem egyikhez sem kell óriási matek tehetség és mindkettő teljesíthető szorgalommal. Informatikán belül vannak olyan írányok, ahol egyáltalán nem kell matematika.

2014. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első közelítésben egyértelműen a fizikához, hiszen ott azért diffegyenleteket, vektorszámítást, kvantummechanikai operátorokat kell használni, a matematika a fizika minden szegmensét átható munkaeszköz.


A programozóknál is elég sok matek van, de ott csak matematikai tárgyak vannak. Viszont azért a programozás mégiscsak a matematika egyik ága valamilyen formában, és a matematikai gondolkodásra szükség van, ha egyenletmegoldásra nem is annyi.

2014. febr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez így megint nem igaz. Differenciál egyenletek, vektorszámítások ugyanúgy kellenek grafikus megjelenítéshez.


Számítástudomány, ami az informatika egyik alappillére konkrétan matematika. (Algoritmusok, algoritmusok lehetősége, gyorsasága)


Az adatvédelmi módszerek egy jelentős része számelméleten alapszanak.


Vagy egy hálozatot hogy kell kialakítani: gráf elmélet.


A google algoritmus is mátrixokkal operál.


Ez szerinted "csak" matematikai gondolkodás?


Van olyan ága az informatikában, amihez tényleg nem kell, de egyetemen nem elsősorban erre fognak rámenni.

2014. febr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szecsői Tibor ***** válasza:
100%
Fizika BSc-n alaptanterv szerint a következő színtiszta matek tárgyak vannak (ELTE, de gyanítom máshol is kb ugyanez): két félév analízis, két félév diffegyenletek, egy vektoralgebra, egy vektoranalízis, egy statisztika, egy valszám, ezenkívül melegen ajánlott a csoportelmélet speci (nem pont ilyen neveken futnak a tárgyak). Azt hiszem, nem hagytam ki semmit. Ja, de, egy, vagy két félév numerikus módszerek. Infot nem tudom annyira alaposan, csak ismerősökön keresztül, ott (megint csak ELTE), kevesebb az analízis, nincs diffegyenletek alapból, de van gráfelmélet és csoportelmélet. Mondjuk gyakorlatilag #3 is ezt támasztja alá, aki nem ELTE-s ha jól gondolom abból, hogy mérnökinfós. Btw, mérnökinfón tanítanak diffegyenleteket kötelező jelleggel?
2014. febr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
BME-n Analízis 2 tantárgy keretében tanulunk a differenciál egyenletekről is. Nyilván kevesebbet, mint fizika szakon, de azért kell tudni róluk.
2014. febr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz :)
2014. febr. 8. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!