Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állami ösztöndíj. Hogy is van ez?

Állami ösztöndíj. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ha én jelentkezem államilag támogatott képzésre egyetemen, akkor az egyetem elvégzése után az adott szakmán belül kell ledolgoznom azokat a bizonyos éveket, vagy csak az az elvárt, hogy Magyarországon dolgozzak?


És ha én mégis úgy döntök, hogy kimegyek külföldre és elhelyezkedek egy másik állásban, ami nem a végzettségemnek megfelelő, ezzel szerződést szegek?


Válaszitokat előre is köszönöm!


2014. febr. 9. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy dolgozzál, nem kell feltétlen szakmán belül. Ha külföldre mész, bármit dolgozhatsz, de vissza kell fizetned a képzés díját.
2014. febr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy azt szabják meg, hogy Magyarországon dolgozz, azt nem hogy az adott szakmában. Pl bátyám közgázt végzett és jelenleg egy banknál dolgozik, de nem közgazdász munkakörben, viszont az álláshirdetésben közgáz diplomát kértek. Na most egy ilyen helyzetben kinek kell eldönteni, hogy eleget tett-e a kötelezettségeinek? Szóval szerintem az irreális, hogy kötelezően a szakmában kell dolgozni. Inkább "csak" annyi, hogy az országban.


(Egyébként zárójelben jegyzem meg, hogy "külföldi vagyok nem hajtható be". Ami azt jelenti, hogy ha kimész dolgozni és ott kapod a fizetésedet a magyar állam nem vonhatja le a külföldi fizetésedből a törlesztést. Gyakorlatilag a lelkiismeretedre van bízva, hogy visszafizeted-e vagy nem. De ha úgy döntesz, hogy nem, akkor csak addig nem, amíg vissza nem térsz az országba, mert ha magyar fizetést kezdesz el kapni, akkor arra már ráteheti a kezét az állam, és levonhatja a fizetésedből a részleteket.)

2014. febr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
bocsánat azt akartam írni, hogy "külföldi vagyon nem hajtható be"
2014. febr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ismét a második vagyok.

Ezt egyébként onnan tudom, hogy egyik ismerősöméknek elvitte a bank a házat is meg a kocsit is, nem maradt semmijük, csak a hitelek, amiket még mindig törleszteni kellene. De ők gondoltak egyet és kimentek Nagy-Britanniába (végleg, soha nem jönnek többet haza) és nem fizetik a hitelt tovább. Ez 5 éve volt, és a magyar bank nem tudja levonni a fizetésükből a részleteket. Viszont ha itthon lennének, akkor most a magyar fizetésükből folyamatosan le lenne vonva a hitel törlesztés.

2014. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne hidd, hogy nem fogják őket soha megtalálni! És ha ez bekövetkezik, akkor a kamatokkal együtt a tartozás többszörösét fogják visszafizetni... De ne legyen igazam! :-)
2014. febr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok megint. Nem kiszöktek, a bank tudja hol vannak. A hatóságok is. Hivatalosan bejelentett lakcímük van Nagy-Britanniában. Ez nem szökés. Ez teljesen hivatalos. Egyszerűen annyi, hogy külföldi vagyon nem hajtható be. Ezért tartják a "nagykutyák" a pénzüket távoli országokban. Pl ha valakit letartóztatnak pénzmosásért, de a pénz külföldi számlán van, akkor nem tudják a pénzt elvenni. Leüli a büntetést és utána van egy csomó pénze. A pézmosók és az ismerőseim között az a különbség, hogy a pénzmosás bűncselekmény, a tartozás viszont nem.
2014. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!