Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az összesített korrigált...

Az összesített korrigált kreditindex milyen szerepet játszik átsorolásnál?

Figyelt kérdés
BME-re járok válaszát várom. Azt olvastam, hogy ez a tanulmányi mérőszám csak több félévre vonatkozhat. Szóval amikor ezt meghatározzák, akkor kapnak 1 számot a legutóbbi 2 aktív félév függvényében, és ez alapján rangsort állítanak össze ami alapján bizonyos eredmény esetén átsorolják a hallgatókat? Vagy hogy történik az átsorolás? A szabályzatban azt olvastam hogy egyszerre kell teljesülnie annak hogy az előírt kredit mennyiség 50%-át nem teljesíti valaki és a TVSZ szerinti átlagot nem szerzi meg akkor rakják át költségesre. De ebben sehol sem szerepel a korrigált kreditindex.

2014. febr. 9. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Bár én nem BME-re járok, de nálunk úgy van h. akkor sorolnak át valakit államiról költségre ha az előírt kreditmennyiséget nem szerzi meg ami nálunk 30 két félév alatt. Tehát ha te 10 kreditet vettél fel mondjuk mind a két félévben és 20 kreditet szereztél akkor nem éred el a meghatározott minimumot átsorolnak költségtérítéses képzésre.
2014. febr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Aki passzívon volt két félévig, azoknak nem nézik, ugye?
2016. júl. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2: Nem, hiszen passzív félévnek az a lényege, hogy nem veszel fel tárgyakat.
2016. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!