Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakdolgozatban megengedett...

A szakdolgozatban megengedett az, hogy több mondatot szóról szóra beleírjak egy könyvből?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vele tisztában sajnos, hogy a könyvekből bele írhatom-e szóról szóra ugyanazokat a mondatokat a szakdolgozatba?

Természetesen oda írnám, hogy a könyvből van.

Hallottam már olyat is, hogy át kell fogalmazni és nem lehet ugyanazt leírni szóról szóra ami egy könyvben van?

Akkor most melyik az igaz? Lehet vagy sem?



2014. febr. 10. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Idézőjelbe kell tenned az idézetet és a lábjegyzetben megadni a forrást (szerző/cím)
2014. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor is idézőjelbe tegyem ha rengeteg bekezdést írok ki egy könyvből szó szerint? A bekezdés címét is úgy nevezem el a szakdogában mint ahogy a könyvben a szerző.
2014. febr. 10. 13:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is. Persze azért legyen benne saját gondolatod is, mert ha csak idézetekkel van tele, azt kevéssé díjazzák.
2014. febr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, csak a tudományos tényeket, történeti áttekintést, nehéz saját szavaimmal leírni, amikor azt én is a könyvből tudom meg, nem a fejemből pattan ki.
2014. febr. 10. 13:43
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Ne csináld! Ha jól tudom egy bekezdésnyit (3-4 sort) lehet idézőjelekkel, szó szerint, forrásmegjelöléssel idézni. Ha ennél több, akkor már plagizálásnak számít, ha meg oldalak, akkor meg simán visszadobják. Kicsit fogalmazd át a mondatokat a saját szájízedre, és szedj össze több helyről infókat az adott fejezethez.
2014. febr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi
2014. febr. 10. 15:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk: ha nem teszed idézőjelbe a más szerzőtől származó gondolatot, akkor azt parafrázisként tüntetjük fel, tehát veszed a fáradságot és igenis a saját gondolataidat beleszőve átformálod, persze úgy, hogy a lényeg megmaradjon, majd hivatkozol. Olyan nincs, legalábbis komoly egyetemeken, hogy x millió sort szó szerint idézel egy szakirodalomból és azt el is fogadja valaki, mert erre egy 6 éves is képes. Idézőjelbe max. 3-5 soros szó szerinti idézetet teszünk (ez kar-szak követelménytől függ). Ha ennél hosszabb a szó szerinti idézet, akkor az ún. blokk idézet és le kell kicsinyíteni, át kell állítani a térközt, tehát el kell különítani a szövegtől. Ilyenkor azt már nem is kell idézőjelbe tenni. Ha szó szerinti idézeten belül is van idézet, akkor azt ún. lúdlábas idézőjelbe kell tenni. Hihetsz nekem, nyelv és irodalom szakon végeztem, ezt (sajnos) amíg élek, nem felejtem el :)
2014. márc. 19. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7:

"ha nem teszed idézőjelbe a más szerzőtől származó gondolatot, akkor azt parafrázisként tüntetjük fel"


Ezt plágiumnak nevezzük, nem parafrázis

ápr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!