Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most őszintén. Miért fikázza...

Lávalámpa. kérdése:

Most őszintén. Miért fikázza mindenki például a jogász, pszichológia, anglisztika, kommunikáció és médiatudomány szakokat? Miért büfézik le?

Figyelt kérdés

Pedig szerintem ezek teljesen jó szakok, én például jogász, illetve pszichológia szakra adom be, de 5ből 4 válaszban a felsorolt szakokat lenézik, leegyszerűsítik, és fikázzák. Mindenki az infó és gazdasági szakokat isteníti, de nem jut el senkinek a tudatáig, hogy ez a két kar nem tud több tízezer embert felszívni, illetve vannak akik nem is jók matekból.


A másik kérdésem, mindenki mondja a gazdasági szakokat, mehetnék oda is, mert a legtöbbre meglenne a pontom, de utálom a matekot, illetve ezt is már sok helyen olvasom, hogy annyian vannak mint az oroszok, és a legtöbb ha csak nem protekciós nem fog kapni munkát. Akkor mi értelme van? Egyáltalán lassan van értelme egyetemre elmenni?


2014. febr. 13. 09:43
1 2
 1/15 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Hmmm...kérdés, hogy mi szeretnél lenni, mivel foglalkoznál szívesen. Szerintem, ha jó az egyetem, érdemes elvégezni, nem a diploma maitt, hanem mert megváltoztatja az egész világnézetedet. Szerintem nézz utánna a BGF Nemzetközi Tanulmányok karának. Érdekes, sok mindenre megtanzít:)
2014. febr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, és itt jön vagy a demagóg duma, hogy "nemzetközi tanulmányokkal nem lehet elhelyezkedni, semmit nem ér" vagy pedig tényleg ez az igazság és akkor meg felesleges oda jelentkeznem.


Azt sem értem, hogy a felvis könyvben, akkor miért nem írják oda, sok szakhoz, hogy "igen hülyegyerek, túltelített a szakma, ne menj oda, mert éhen halsz" - vagy valami.

2014. febr. 13. 10:21
 3/15 anonim ***** válasza:
26%

Azért mondják, hogy büfészak, mert egy láblógatás az egész, és cserébe semmire nem is jó. Tipikusan olyan szakok, amikben ha valaki állati jó, és dedikált, akkor ki tud emelkedni, de mivel ide nem azért jönnek az emberek, hogy a kisujjukat is mozdítani kelljen, ezért a többség nem jut el idáig.

Hidd el, nincs az a gazdaság, ami ne tudna felszívni még több infóst és mérnököt. Tulajdonképpen egy mérnök szinte minden pozícióra jobb, mint egy non-mérnök, mert tud számolni, analitikusan gondolkodni és racionálisan látni a világot. Nem meglepően a legtöbb CEO és non-profit vezető akit ismerek mérnök alapvégzettséggel rendelkezik.

Szerintem aki kimondja, hogy "nem szeretem a matekot" az nagyjából abban a pillanatban felezi a várható jövedelmét. Erről érdemes lenne egy kutatást csinálni :)

2014. febr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
A felvis könyv pedig nem jóskönyv. Ha a jelentkezés után 5 évvel kerülsz a munkaerő piacra, és a jelentkezéskor az elmúlt 3-4 év munkaerőpiaci adatai alapján javasolnak valamit, akkor gyakorlatilag 8-9 éves szakadék van a között ami alapján döntesz, és amit valóban csinálni kezdesz. Ennyi idő alatt teljes iparágak mennek tönkre és emelkednek fel. Mint mondtam, infósra és mérnökre biztosan szükség lesz amíg világ a világ.
2014. febr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
15%
Mert ügyvédből és ceruzahegyezőből van már épp elég.
2014. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
32%
Az meg önmagában nem elég ha mérnök szakra jelentkezel. Ha h*lye vagy hozzá és valójában nem is érdekel, akkor úgyis kivágnak onnan. Szóval nem értem ezt a nagy lobbit a mérnök szakok után. Hiába jelentkeznek oda sokan, a háromnegyede a 3. félévig sem jut el, mert egyszerűen h*ülyék hozzá. És akkor itt jön az, hogy B tervnek jelentkeznek büfészakra végighippizni a ELTE zöld gyepén fekve 6-7 félévet.
2014. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, akkor végül is menjen mindenki mérnöknek, nem baj, ha a legtöbb a "3. félévre kiesik", legalább mérnöknek tanult, vagyis akart tanulni.
2014. febr. 13. 10:45
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem a mérnököket bántom félre ne essék, csak ez egyszerűen demagóg duma, mert nem mindenkinek ugyanolyan a képessége, illetve vannak akik más területeken jók. Ha pedig ennek ellenére mérnöknek mennek, ahogy mondjátok úgyis kiesik, akkor pedig mit ért vele?
2014. febr. 13. 10:46
 9/15 Imola Ágnes ***** válasza:
93%

Azt kell tanuld, amit szeretsz. És sajnos semmi nem garantálja, hogy ilyen vagy olyan diplomával kapsz majd munkát. De ha olyat tanulsz, amit szeretsz, és örömmel csinálod, kiemelkedhetsz, és ha jó vagy benne, akkor lesz munka is, elismertség is.

Én nemzetközi kapcsolatokat végeztem, most a BGF-en mesterizek, és azt mindíg tudtam, hogy nem akarok hosszú távon alkalmazott lenni, saját céget akarok. Hogy miért volt mégis jó?

Mert nyelvet tanultam, mert bármilyen beszélgetésbe be tudok kapcsolódni, mert ha valamilyen infot hallok, akkor megtanultam azt elemezni, értékelni. Ha egy törvény szövegét kell értelmeznem,meg tudom tenni, ha gazdasági ügyekről van szó akkor sem vagyok soha elveszve. Átláttam azt, hogy hogyan működik a világ. Olyan emberekkel kerültem kapcsolatba, és beszélgettem velük, akiket nem hiszem, hogy megimertem volna valaha is. 21 évesen interjút készítettem a Lengyel nagykövettel, az EU parlamentbe beszélgettem az emberekkel. Megtanultam kapcsolatokat kialakítani, és azokat ápolni, és minden szakmában a kapcsolati tőke, a legnagyobb tőke.

Senkit nem akarok arra bíztatni, hogy erre a szakra menjen. Ez saját vélemény, tapasztalat, én nem bántam meg egy percig sem, mert olyat tanultam amit szerettem.

2014. febr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Nagyon jól látod a dolgokat kérdező. A legbutább logika azért jelentkezni egy szakra mert kevés van. Az nem jó motiváció egy mérnöki jelentkezésre hogy: "abból úgyis kevés van". Ezek az emberek mind kiesnek (mert valljuk be igazi mérnöknek születni kell, nem lehet mindenki az)és elpazaroltak x időt az életükből. Mindenki olyan szakra kell jelentkeznie ami érdekli illetve amiben jó és kész. Bármilyen szakon szerez az ember diplomát, elég életképtelennek kell lenni ahhoz, hogy utána éhenhaljon.
2014. febr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!