Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rendészeti iskola? (Többi lent)

Rendészeti iskola? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Hello!

9. osztályos tanuló vagyok, és rendészeti szakközépiskolára szeretnék majd menni érettségi után.

Az a probléma ezzel, hogy valószínűleg diszkalkuliás vagyok. Úgy tudom, hogy a diszkalkulia kizáróok lehet a szakközépiskolákban. Arra volnék kíváncsi, hogy ha érettségi után jelentkezem rendőr szakközépiskolába, akkor ott elutasíthatnak a diszkalkulia miatt?

Arra is kíváncsi volnék, hogyha felvennének úgyis, hogy diszkalkuliás vagyok, akkor matematika helyett miből kellene érettségit tennem? Milyen tantárgy az ajánlott helyette?

A válaszokat előre köszönöm!



2014. febr. 18. 18:01
 1/5 anonim válasza:
100%

magyar és töri a másik 2 tantárgy amit néznek.

de ne legyél kecskefej, ne szakközépbe menj, hanem egyetemre tisztnek.

ne akarj csicska lenni havi nettó 100ezer forintért.

száraz kiflire nem elég.

2014. febr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Érettségi után miért akarsz szakközépbe menni az semmilyen végzettséged nem ad.(az is érettségit ad) csak annyi, hogy 2 évig tanulsz belügyet, ha rendőr akarsz lenni, rendészetre kell menned de főiskolán/egyetemen, nem fogsz másból érettségizni, matekból fogsz szóban (2 tételt), ha matekból nem tudsz érettségizni (írásban), sok sok helyről kizár, mennyire súlyos a diskalkuliád?
2014. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1.válaszoló:

Egyelőre utána járnék az ilyen dolgoknak hogy tudjam egyáltalán hogy jelentkezhetek-e. Meghogy va-e esélyem.

De azért köszönöm az értékes választ!


2.válaszoló:Jelenleg nem tudom mennyire súlyos. Mivel körübelül fél év mire berendelnek egy ilyen vizsgálatra.

2014. febr. 18. 18:17
 4/5 A kérdező kommentje:
De ezek szerint nézik a matematikát a felvételben? O.o
2014. febr. 18. 18:18
 5/5 anonim válasza:
100%

Nem nézik a matekot a felvételiben.

A pontszámod a fizikai és a műveltségi vizsgán szerzett pontokból adódik össze. Plusz pontokat szerezhetsz: nyelvvizsga, vezetői engedély, belügyi rendészeti ismeretek tantárgyból érettségi, OKTV helyezés stb... Az érettségi eredményeidet pontegyenlőség esetén vizsgálják meg.

Az egészségi, pszichikai és fizikai alkalmassági követelményeket az 57/2009. (X. 30.) IRM-

ÖM-PTNM együttes rendelet tartalmazza részletesen.

2014. jún. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!