Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek korrekt dolog...

Szerintetek korrekt dolog 4,5-ös átlagra "jó" (4-es) minősítést adni diplomára? Magyarul, lefelé kerekíteni? Én így jártam.

Figyelt kérdés
Lehet, hogy ez valamiféle súlyozás után jött ki (már rég volt), de szerintem akkor is inkorrekt, bosszanató dolog. 5 tizedtől eddig az összes suliban felfelé kerekítettek...
2009. dec. 9. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 4,8as átlagtól adják meg az 5öst.. Én mit szóljak? :D De amúgy sztem 4,5től lenne jobb, mert ugye akkor a teljesítményed már bőven a 4es felett van.
2009. dec. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, bocs, nem olvastam végig :) Nálunk gimi utolsó osztályában volt ez :)
2009. dec. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na, azért az is fura, ha ezt középsuliban is így csinálják. Mondjuk a tanár hozzáállásától, jóindulatától, szigorúságától is sok függ.
2009. dec. 9. 22:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk középiskolában is csak 4,6-tól kerekítettek 5-ösre.

Egyébként igen korrekt (elvileg).... ha azt nézem, hogy nekünk most az államvizsgán volt olyan, akinek 3,75-re 4-est adtak, de 3,66-ra még 3-ast.

Úgyhogy 4,5-re nem adnak 5-öst.

(bár ha a matematika szabályait nézem, akkor nem lenne korrekt, de ugye, mint tudjuk, az iskolák nem a matek szabályit érvényesítik.)

2009. dec. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!