Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek ideges a felvételin és minden jól menjen?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és hétfőn fogok felvételizni, mindent megtanultam, elméletileg jól kell sikerülnie, ha nem izgulok rá. Itt van a bibi: Nem vagyok ideges az ilyen dolgok előtt, de mikor bemegyek, hogy akkor most megmutatom mit tudok, akkor néhány dolgot elfelejtek, amit előtte 100%-ra tudtam, ideges vagyok, bénázok. Mit tudok tenni azért, hogy ezt most elkerüljem? Valami nyugtató segítene? (citromfű tea) Volt már valaki ilyen helyzetbe?

2014. febr. 20. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Szóbeli előtt,a suli folyosóján egyfolytában azon kattogtam,hogy 'csak el ne rontsam'. Bementem és igazándiból megszűnt ez az ún. félelem. Viselkedj természetesen. Tudom,snassz szöveg,de beválik.

Ez a 'mindent elfelejtek' szindróma nálam bizonyos tantárgyakból való felelésnél tör elő. Szörnyű egy érzés,de én pl. óra előtt megeszem egy kis csokit.

Sok sikert Neked! :)

2014. febr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom... csak annyit tudok mondani, hogy ne izgulj amikorr belépsz se!!!! tudom ezzel nem segítettem sokat, de elmesélek egy történetet.

2013.-ban volt egy angol sulis vizsga évvégén -ugyanis nyelvire járok és kötélező volt-, és én már előtte is izgultam de amikor beléptem felerősödött bennem az érzés s bénáztam... Olyanyira, hogy a család témát húztam- amit még tudtam is- de elkövettem egy hibát és utána csak azon kattogot az agyam... s semit nem tudtam mondani utána hiába kérdezett az egyik tanár... később valahogy csak folytattam de nagyon kínos dolgok történtek még velem /a cipős sarka kopogni kezdett, sok-sok kiejtási hiba stb./

Szoval ha nem akarsz így járni, mint én ne izgulj amikor belépsz... Erről jut eszembe, amikor már tudod, hogy következőnek te mész be próbálj meg légzőgyakorlatokat csinálni pl.: mély levegő kifúj; mély levegőt veszel a tüdődbe leengeded a hasadba utána vissza a tüdődbe s kifúj stb., vagy hallgasd meg közvetlen előtte a kedvenc számodat,/persze fülessel ;)/ mert az álítólag kikapcsolja az agyadat...

Hát tipnek ennyit tudok tanácsolni sajnos több ötletem nincs de remélem segítettem, s kívánok sok sikert a felvételihez!

2014. febr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!