Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kérdeznek és kérnek a II....

Mit kérdeznek és kérnek a II. Rákóczi Ferenc Gimnázium szóbelijén?

Figyelt kérdés
Én az európai uniós ismeretek profilú szakra jelentkeztem, de nem tudom mit kérnek szóbelire. Tudnátok segíteni?

2014. febr. 20. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Szia, a honlapról le kell tölteni az általános felvételi tájékoztatót, és a 9. Oldalon megtalálod, egyébként angolból lesz a szóbeli, de a 9. Oldalon minden ott van

Remélem segítettem

:)

2014. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Megtaláltam. :D

Európai Uniós profilú osztály (tagozatkód: 07)

Ebben a programban emelt szinten tanulják diákjaink francia és magasabb óraszámban az angol nyelvet.

A 11-12. évfolyamon az Európai Uniós ismereteket részben angol vagy francia nyelven tanítjuk.

Az angol nyelv haladó, a francia nyelv kezdő szintről indul.

Felvételi eljárás: - hozott pontszám számítása

- központi írásbeli (magyar és matematika),

- angol nyelv (szóbeli)

Felvételi követelmények angol nyelvből:

Angolból a szóbeli felvételi feladattípusok a következők:

1. Témakifejtés kép és irányító szempontok alapján (15 pont)

2. Idegen nyelvű szöveg tartalmának összefoglalása magyar nyelven (13 pont)

3. A megjelölt nyelvtani követelményre épülő mondatok fordítása magyarról idegen nyelvre (16 pont)

4. Kiejtés, intonáció, beszédkészség (6 pont)

Minden felvételiző számára 10 perc felkészülési idő biztosított. Felelet: max. 10 perc.

Minden feladat során a szókincset, nyelvtant és a kommunikációs készséget mérjük, a pontozás is ennek megfelelően alakul. Ehhez nyelvtanból a következőket kell tudni: igeidők (Present Simple, Present Continuous, Past Simple, Past Continuous, Present Perfect, Future Simple, to be going to), módbeli segédigék (can, must, have to, could, should), melléknév fokozás, névmások, megszámlálható és megszámlálhatatlan főnevek, prepozíciók, vonatkozó névmások. Szókincs tekintetében a következő témakörök várhatók kidolgozásra: Family and friends, Daily routine, School, Reading, Free time and hobbies, Cinema, Eating, Sports, Travelling and holidays, Public transport, Shopping, Clothes and fashion, Weather, Internet.

Felvételi pontszám számítása:

* A pontszámot magyar nyelv, magyar irodalom, idegen nyelv, történelem, matematika, (természetismeret) vagy földrajz és biológia, fizika, kémia valamint informatika tárgyak eredményeiből számítjuk (tantárgyi átlagok összege), de a jelentkezési lapon a bizonyítványban, ill. a félévi értesítőben szereplő valamennyi osztályzatot fel kell tüntetni!

A szöveges értékelést csak számszerű osztályzattá átszámítva tudjuk figyelembe venni. Az átváltást minden esetben az általános iskolából kell kérni!

az általános iskola 5.,6.,7. év végi és 8. félévi eredményei alapján*:

max. 50 pont

a központi írásbeli vizsga eredményei alapján:

olvasás-szövegértés:

matematika:

max. 50 pont

max. 50 pont

az iskolai szóbeli eredménye alapján:

max. 50 pont

Összesen:

max. 200 pont

2014. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!