Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem érettségi alól...

Történelem érettségi alól hogyan lehetne felmentést szerezni?

Figyelt kérdés

Adott egy szituáció: egyszerűen nem tudom megtanulni azokat a dolgokat, amiket órán veszünk, pedig nem vagyok hülye gyerek. Műszaki jellegű katasztrófákat simán tudom, szinte az összes légi szerencsétlenséget tudom és kenem-vágom a Csernobili és Fukushimai katasztrófákat. De tényleg profin, az összes név, hely, időpont, minden megvan. Azonban ilyet, hogy mikor uralkodott I. Károly, és mit csinált Cromwell, gőzöm sincs, pedig tegnap tanultam. Egyszerűen bármit próbálok, nem tudom. Másból négyes, ötös vagyok egy jobbnak mondható gimnáziumban, de töriből kettes. 10-es vagyok, de előre félek a történelem érettségitől. Egy a bajom: fenét sem fogok kezdeni a törivel, ugyanis mérnök infóra akarok menni. Meg is van hozzá az alap és a háttér, de ugye kellene érettségi, abban meg van töri is....


Szóval, lehet valahogy kibújni alóla, vagy ennyi volt, vége? Esetleg más, építő jellegű ötlet?


17/F


2014. febr. 23. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem fogsz kibúvót találni, mert ez ha minden másból 4-es 5-ös vagy, még magyarból is, ahol be kell seggelni a dolgokat, akkor töriből is mennie kell. Inkább a felfogásoddal van baj, és csak azért is bemagyarázod magadnak, hogy nem megy.

Mellékesen, a töri érettségi egy vicc, írásbelin az atlaszból kinézhetsz mindent(beleértve az évszámokat is, nem kell tudni fejből uralkodási időket, eseményeket..), a szóbelin szintén használhatod, de úgyis ki lesznek osztva a tételek, 2-esre egy elolvasás után is jó vagy. Nagyon jobbra úgysem kell hajtanod, matek-infó párossal duplázhatod majd a pontjaidat, és nem fog számítani a többi érettségi eredménye.

2014. febr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hidd el, értem én, de itt most az a lényeg, hogy ne bukjak meg, amire nagy esély van. A pontok meglennének, de ha bukok töriből, akkor bukó az egész. Ez biztos, hogy velem van baj, de már voltam pszichológus-nál és ilyen "tanulj meg tanulni" rendezvényen is, de semmi....
2014. febr. 23. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy diszlexiás vagy valami hasonló mentális bajod, akkor sehogy. Meg amúgy sem szokott felmentés lenni töri alól mint mateknál, az képesség, itt meg seggelni kell
2014. febr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Cromwell aztán tényleg nem nehéz

Baráttal nem tudsz tanulni valahogy vagy magántancsihoz járni átismételni a dolgokat? Vagy minden nagyobb témakörhöz készíts vázlatot, úgy sokkal könnyebb megtanulni, megjegyezni

2014. febr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja még csak tizedikes vagy, akkor még van időd

Hidd el, annyira nem nehéz a töri sem (csak kicsit sok)

De ha van jó vázlatod, akkor az alapján érettségire már tök könnyű lesz felkészülni, csak át kell ismételni

2014. febr. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nincs kibujási lehetőség, egyértelműen az érdeklúődés hiánya miatt nem megy, azért meg nem adnak papírt (meg nem is lenne mire) szóval ebben ne is gondolkodj.


Kezd el lapozgatni az atlaszt, hogy mi mindent lehet belőle kinézni és simán meg lesz belőle. Én is úgy mentem érettségizni, hogy egy évszámot/helynevet se tudtam (najó az aranybulla meg volt, de annál nem több még a VH-k évszámát se tudom), személyek közül is csak párat mégis majdnem ötös lett, az egyik esszét úgy írtam meg, hogy fogalmam sem volt miről/kikről írók... (Mondjuk még tizedikesen korai ezen aggódni)


És nem azért mert zseni lennék, hanem mert a középérettségi tényleg ennyire egyszerű és a források az atlasszal együtt tényleg sokat segítenek.


Én is paráztam tőle, de tényleg nem vészes.


Mondjuk arra vigyázz, hogy milyen atlaszt viszel. Elméletileg van olyan, amiben kevesebb információ van bár ezt csak hallásból tudom szóval nem biztos.

2014. febr. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Max. a helyesírás értékelése alól lehetséges felmentést kapni.
2014. febr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
El kell menni nevelési tanácsadóba, ott tök hülyének tetetni magad, majd diszlexiássá nyilvánítanak, s az iskolában felmentenek minden szöveges tárgy alól, ami helyett másból érettségizhetsz, pl. testnevelésből (ez esetben jó, ha az érettségi napjára időzítesz egy jó kis balesetet, és megúszod szóbelivel, ahol ha tudod, hogy 4 évenként van olimpia - na jó, a három is elfogadható - akkor átengednek egy gyenge hármassal), énekből, ill. rajzból.
2016. febr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!