Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatásban lehetséges...

Felsőoktatásban lehetséges ezt megcsinálni? Hogyan?

Figyelt kérdés

Lehetséges egy adott szakot elejétől a végéig (államvizsgát is beleértve) mindent 5-ösre megcsinálni?


(Nyilván volt már rá példa a "történelemben", gondolom most is vannak kitűnő tanulók, és lesznek is.)


De!... Én soha nem voltam kitűnő tanuló. És általában csak azt tanulom és tanulom szívesen, ami érdekel. Ami kevésbé érdekel, azt csak úgymond muszájból megcsinálom.


Idén végeztem BSc-n, és terveim között szerepel, hogy továbbtanuljak (valószínűleg MSc-n). Nyilván olyan szakra mennék, ami érdekel, és amivel a jövőben szeretnék majd komolyabban foglalkozni. Elhatároztam, hogy profi szakember szeretnék lenni a képzés által. És szeretnék minden tantárgyat első félévtől az utolsóig, államvizsgával együtt 5-ösre megcsinálni.

Ez csupán elhatározás kérdése, és akkor sikerülhet is?

Vagy hogyan lehet ezt megcsinálni? (Pláne, ha dolgozok mellette).


Bocsi, ha hosszúra sikerült! Előre is köszi a válaszokat! :)


2009. dec. 11. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Vannak Rainman-ek a világon:)

De szerintem, közel lehetetlen. És nem attól leszel jó szakember, hogy 5-ös vagy mindenhol. Legalább annyira fontos, hogy legyen életed, hogy érts az emberek nyelvén és azok, akik 5-ösök végig, hát nehezen hiszem, hogy egy vállalatnál vezető pozíciót betölthetnének... Képtelenek lennének irányítani, nem tudnák megtalálni a közös hangot az emberekkel, stb.

2009. dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt hívják summa cum laude-nak
2009. dec. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos nem lehetetlen, de elég ritka. Sajnos elég sok múlik a vizsgáztatón is...

Nálunk volt olyan tanár, aki pl. a lányokat alapból megbuktatta:D

Ma demóztam, tanár mindenbe belekötött, a végén adott egy négyest. Végig azt hajtogatta, h ez a könyvben biztosan nem így volt...hát itthon megnéztem, mindegyik úgy volt benne ahogy mondtam:) Kicsit idegesítő, de ez van:)

2009. dec. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem az a summa cum laude aki mindegy tárgyból 5-ös..csak bizonyos tárgyak,szigorlatok,szakdoga számít.
2009. dec. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, az igaz, v. éjjel-nappal tanulás, v. élek is.

És természetesen sok minden múlik az oktatókon is.


Köszi a(z eddigi) válaszokat!

2009. dec. 11. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!