Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki javítana valaki, aki ért...

Ki javítana valaki, aki ért hozzá? /felvételi/

Figyelt kérdés

Szóval, külföldről jelentkezek MO-ra, itt nem százalékban van az érettségi eredemény, hanem jegyben és nincs középszintű és emelt szintű érettségi, de az ittenit tudtommal elfogadják középszintűnek. /pontozás: ha 5-ös akkor 100 pontot ér, ha 4-es akkor 79 pontot, ha 3-as 59 pontot/

Két fajta pontozási rendszer van. 1. bizonyítványért adnak pontot /200 pont/, érettségi átlagért /200 pont/ + többletpontok /100 pont/

2. duplázzák az érettségit /400 pont/ + többletpontok /100 pont/

Az szerint pontoznak, amelyik több pontot hozz neked.

A jobb érettségidet veszik figyelembe, ha több érettségid is van ami arra a szakra jó.

50 pontot adnak emelt szintű érettségire / lehetőségem van letenni Mo-n/

40 pontot a felsőfokú nyelvvizsgaért /ez már meg van/

PL. ha két érettségim is 5-ös lesz az mindejárt lehet 400 pont a duplázós módszerrel és a többletpont az 90 így lehet mindejárt 490 pontom? Jól tudom? Így van? Van olyasmi amiről félre informálódtam?



2014. febr. 26. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmiképpen sem. Pontosan nem tudom hogy külföldről ez hogy működik, de magyarországon nem jegyekkel van ez. Százalékba mindenképpen át kell váltani és akkor kapod meg a valós pontodat
2014. febr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mire jelentkezel-

Pl. ahol a felvételi követelmény a két emeltszintű érettségi, ott nem lehet már más egyéb pluszpontokat

kapni -

2014. febr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jól informálódtál.


Az első rosszul tudja, ugyanis nálunk is csak pár éve lett százalékos az érettségi, aki pl még előtte tette le az érettségiét (mint én is), az a felvételinél ahogy a kérdező írta, úgy számíttatja át a jegyeket pontokká.


Nekem 5-ös meg 4-es => 179 x 2 => 358 pontom lett, plusz a nyelvvizsgák.


Csak arra kell figyelned, hogy az iskolák kiköthetik, hogy mit néznek. (tehát ha te Infóra akarsz menni, akkor teljesen mindegy, hogy irodalomból és angolból 5-ös lettél, mert infóhoz a BGF-en például matekot nézik + infot vagy fizikát. Akkor is, ha ezek lényegesen rosszabbak, mint a többi.)

2014. febr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és tudom, hogy szakonként változhat a dolog, de ha az elvárás két közép szintű érettségi pl. töri + matek vagy magyar vagy biosz vagy idegen nyelv, akkor ott a törit nézik és a jobbat a többiből, ha nekem az idegen nyelv lett a legjobb, akkor azt és úgy duplázzák, ugye?
2014. febr. 26. 21:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, ebben az esetben töri + idegen nyelved lesz.
2014. febr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szlovákiából jelentkezel?

Ha B2-es szinten érettségizel angolból, azt elvileg beszámítják emeltként, viszont én úgy tudom, hogy az egyes vizsgarészek százalékos eredményei adják meg a pontszámodat az érettségi pontok számításakor...

Plusz az államnyelvből ha van érettségid, azt középfokú nyelvvizsgaként elfogadják. Én így tudom:D

2014. febr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen Szlovákiából, és itt csak B2est tehettek, mivel gimiben csak ez a lehetőség van. És furcsa eset az enyém, mivel két évet jártam szlovák iskolába, tehát felsőfokúnak számítják, ezt a két évet.
2014. febr. 28. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!